Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
15.07.2010 11:46

Internauci nie chcą płacić za brak reklam w radiu online

Większość badanych internautów słucha radia online w domu, w ciągu dnia i wieczorem. Co trzeci deklaruje słuchanie w pracy - wynika z badań Komitetu Badań Radiowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Większość badanych internautów słucha radia online w domu, w ciągu dnia i wieczorem. Co trzeci deklaruje słuchanie w pracy - wynika z badań Komitetu Badań Radiowych.

Ponad połowa respondentów słucha radia online co najmniej od roku. Większość słucha radia minimum raz w tygodniu. Długość słuchania w ciągu dnia zwiększa się wraz z częstotliwością słuchania - słuchający radia online codziennie spędzają przy nim w większości ponad dwie godziny.

W większości przypadków radio online towarzyszy pracy na komputerze (przeglądanie stron www, pisanie maili, czynności związane z pracą zawodową). Połowa respondentów zadeklarowała, że radia online zdarza im się słuchać podczas czynności nie związanych z pracą na komputerze.

Co trzeci respondent deklaruje słuchanie stacji online dostępnej jedynie w internecie. Większość badanych słucha w sieci stacji dostępnej także w eterze. Zdecydowana większość wybiera stację ze względu na muzykę, jednak co piąty respondent bierze również pod uwagę markę stacji. Respondenci wolą, gdy stacja gra określony typ muzyki, niż mieszankę różnych stylów.

Najczęściej dowiadują się o stacji przez wyszukiwarkę oraz z informacji przekazywanej na antenie stacji nadającej w eterze. Co czwarty respondent dowiedział się o stacji z reklamy w internecie.

Około trzy czwarte respondentów słucha stacji wchodząc na stronę www. Co trzeci używa do tego playera – najczęściej WinAmpa i Windows Media Player. Większość respondentów ma styczność z reklamami w trakcie słuchania radia online, ale nie są skłonni płacić za możliwość słuchania radia bez reklam.

Zaproszenie do badania zostało wysłane na 3100 adresów e-mail, które zostały zebrane w okresie od stycznia do kwietnia 2010 od respondentów badania Radio Track. Ankietę wypełniło 618 respondentów.

Tagi: internet, praca, dom, media, muzyka, strona, reklama, sieci, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz