Notowania

internet
02.03.2009 16:11

Internet Group liczy na nieznaczny wzrost przychodów i poprawę marż w 2009 r.

Spółka Internet Group liczy, że w 2009 r. osiągnie wzrost przychodów, choć może być on niewielki, poinformował prezes Ryszard Wojciechowski. Podkreślił, że spółka zakłada, że uda jej się poprawić...

Podziel się
Dodaj komentarz

Spółka Internet Group liczy, że w 2009 r. osiągnie wzrost przychodów, choć może być on niewielki, poinformował prezes Ryszard Wojciechowski. Podkreślił, że spółka zakłada, że uda jej się poprawić marże.

"W obecnej sytuacji na rynku, dziś nikt nie wie co czeka nas za dwanaście miesięcy jednak pozostajemy optymistami. Nic nie pozwala sądzić, że nasze plany nie zostaną zrealizowane" - powiedział Wojciechowski.

Poinformował, że wyniki za styczeń i luty są dobre, w szczególności w dziale zajmującym się działalnością call center, gdzie założone budżety są przekraczane.

"Liczymy tu na poprawy marż, m.in. dzięki wirtualizacji stanowisk call center" - zaznaczył Wojciechowski. Platforma call center w samym IV kw. dodała ponad 17 mln do przychodów grupy (wzrost 6,8% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku) i wypracowała prawie 2,5 mln zysku (wzrost o 14 %).

"Wyniki tych spółek pozwalają Internet Group bez problemu obsługiwać dług związany z ich nabyciem" - podkreślił Wojciechowski. Zaznaczył, że spółka musi działać w sytuacji, w której cały rynek reklamowy nie będzie rósł znacząco, a może nawet zmaleć. Jednak rynek reklamy internetowej będzie nadal rósł, choć - być może - w słabszym tempie niż do tej pory.

"Koncentrujemy się na obszarze wsparcia sprzedaży w nowoczesnych kanałach dotarcia i rozwiązania, które są mierzalne i rozliczane za efekt" - powiedział Wojciechowski.

Spółka zdecydowała wydłużyć okres na podjęcie decyzji o ewentualnym przystąpieniu do spółki Teologic Poland, która ma działać MVNE - dostawca platformy dla wirtualnych operatorów telefonii mobilnej.

Narastająco w I-IV kw. 2008 roku grupa miała 3,03 mln zł zysku wobec 9,14 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 322,73 mln zł wobec 240,58 mln zł.

W ujęciu jednostkowym, narastająco w I-IV kw. 2008 roku spółka miała 3,26 mln zł straty netto wobec 14,80 mln zł zysku rok wcześniej.

Źródło: Bankier.pl

Tagi: internet, dług, wyniki, rynek, wzrost, prezes, reklamy, 2009, spółka, sprzedaży, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz