Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Internet niezbędny przy zakupach kosmetyków

0
Podziel się

Wyniki badań rynku przeprowadzonych na zlecenie IAB Polska potwierdzają rolę Internetu w procesie zakupu kosmetyków i środków pielęgnacji ciała. Internauci szukają w sieci przede wszystkim informacji, które ułatwią im podejmowanie decyzji.

Internet niezbędny przy zakupach kosmetyków
bEgnXNvp

Wyniki badań rynku przeprowadzonych na zlecenie IAB Polska potwierdzają rolę Internetu w procesie zakupu kosmetyków i środków pielęgnacji ciała. Internauci szukają w sieci przede wszystkim informacji, które ułatwią im podejmowanie decyzji.

Głównym celem badań zleconych przez IAB Polska, a przeprowadzonych przez PBI i GfK Polonia, było określenie kluczowych elementów procesu zakupowego kosmetyków ze szczególnym uwzględnieniem roli, jaką w tym procesie pełni medium jakim jest Internet.

Podsumowanie wyników badań potwierdza, że internauci chętnie wykorzystują sieć w poszukiwaniu informacji i opinii na temat kosmetyków, które planują nabyć. Najczęściej czerpią informacje z forów dyskusyjnych, witryn producentów oraz korzystają z porównywarek cen. Co ważne, internauci nie tylko poszukują wiedzy na ten temat, ale również dzielą się nią z innymi osobami – przesyłają linki, dyskutują na forach, komentują reklamy.

bEgnXNvr

Internauci aktywnie interesują się badaną tematyką wykorzystując Internet jako jedno z głównych źródeł informacji. Na pytanie skąd czerpią wiedzę na temat kosmetyków czy środków pielęgnacji ciała, 66% respondentów podało przede wszystkim Internet, przy czym dla 41% badanych jest to źródło informacji, na które wskazują najczęściej.

Internetowi konsumenci nie są tylko biernymi odbiorcami informacji - poza poszukiwaniem informacji aktywnie się nią dzielą, przesyłając linki, dyskutując na forach, komentując reklamy. Średnio 1/3 respondentów deklaruje taką aktywność w Internecie, a co piąty dyskutował w sieci o reklamie kosmetyków.

bEgnXNvx

Ponad 8 na 10 badanych potwierdziło, że znalezione w sieci informacje i opinie pomogły im zdecydować o zakupie danego produktu "w realu".

Internet to także medium wzbudzające duże zaufanie respondentów. Na pytanie o zaufanie wobec źródeł informacji/wiedzy o kosmetykach niemal połowa badanych odpowiedziała, że darzy medium internetowe dużym zaufaniem (odpowiedzi "zdecydowanie tak" i "tak"). Informacjom zawartym w czasopismach ufa dla porównaniu niespełna co trzeci respondent, zaś ambasadorom marki zaledwie co piąty.

bEgnXNvy

Badania dowiodły, że Internet jest źródłem, do którego osoby poszukujące rzetelnej informacji na temat kosmetyków sięgają najczęściej. Informacja ta uważana jest za wiarygodną, posiada dużą siłę oddziaływania i pomaga polskim internautom podejmować decyzje o zakupie. Duża część internautów dzieli się swoimi doświadczeniami w sieci poprzez przesyłanie linków, dyskusje na forach i komentarze. Niemal co szósty badany szukał marki w sieci po obejrzeniu reklamy telewizyjnej, podobnie często internauci są zaciekawieni reklamą kosmetyków w sieci.

Podsumowanie wyników badania można przeczytać tutaj.

bEgnXNvS
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)