Notowania

Przejdź na
iphone
14.09.2009 09:20

iPod Touch 3G z kamerą i WiFi

iPod Touch trzeciej generacji posiada chip wspierający technologię 802.11n oraz wystarczającą ilość miejsca na umieszczenie kamery znanej z iPoda Nano.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rozebrany na części iPod Touch 3G zdradza dwa interesujące sekrety. Po pierwsze pod obudową znajduje się miejsce, o wymiarach 6x6x3 milimetry, w które idealnie pasuje aparat znany z nowego modelu iPod Nano. Brak umieszczenia kamery w tym miejscu niektórzy komentują jako efekt problemów technologicznych, związanych z nowym chipem.

Drugą, znacznie ciekawszą niespodzianką jest chip odpowiedzialny na obsługę WiFi (BCM4329FKUBG firmy Broadcom). Chip ten w pełni wspiera najnowszy standard WiFi - 802.11n oraz transmisję FM. Co ciekawe, oficjalne ogłoszenie tego standardu miało miejsce w piątek, iPod Touch jest zatem teoretycznie jednym z pierwszych urządzeń przenośnych obsługujących ten standard.

Możliwości nowego standardu wydają sie nader obiecujące: teoretyczny transfer rzędu 600 Mbit/s (w porównaniu z 64Mbit/s w standardzie b/g i 11Mbit/s w standardzie a) w urządzeniu przenośnym robią wrażenie. Warto wspomnieć, że nawet iPhone 3GS nie posiada takich możliwości.

Źródło:tech.yahoo.com

Tagi: iphone, części, model, standard, warto, transmisja, ogłoszenie, kamera, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz