Notowania

serwis
09.09.2009 08:42

Janmedia i Grupa ENERGA edukują najmłodszych

Głównym celem stworzenia portalu adresowanego do dzieci było podniesienie ich wiedzy o prądzie oraz świadomości w dziedzinie bezpiecznego korzystania z niego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Janmedia w ramach współpracy z Grupą ENERGA uruchomiła serwis Planeta Energii. Głównym celem stworzenia portalu adresowanego do dzieci było podniesienie ich wiedzy o prądzie oraz świadomości w dziedzinie bezpiecznego korzystania z niego.

W pierwszej kolejności opracowano koncepcję działań mających na celu przybliżenie problematyki prawidłowego i oszczędnego korzystania z energii elektrycznej oraz strategię rozwoju serwisu. Wstępne projekty graficzne zostały poddane weryfikacji wybranych uczniów szkół podstawowych oraz ich rodziców. Na podstawie otrzymanych opinii przygotowano finalną wersję layoutu, którą można zobaczyć na www.planetaenergii.pl.

Serwis Planeta Energii od początku miał być miejscem edukacji przez zabawę. W ten sposób powstała idea misji Pomóż Planecie, podczas których dziecko ucząc Energoludki poznaje prawa związane z prądem oraz zasady bezpiecznego użytkowania energii. Wśród sekcji serwisu znalazły się także Park Zabaw oraz Energopedia i Wirtualna Klasa, zarządzane przez nauczycieli.

- Wyzwaniem było zrealizowanie wszystkich założonych celów oraz odwzorowanie ich w projekcie kreatywnym. Planeta Energii zakłada połączenie atrakcyjnej formy rozrywki z elementami edukacyjnymi. Cieszymy się, iż mogliśmy uczestniczyć w ciekawym przedsięwzięciu wpisującym się w promowane przez Grupę ENERGA wartości. W chwili obecnej pracujemy nad kolejnymi misjami oraz grami, które wzbogacą Planetę Energii - komentuje Tomasz Kulczycki, dyrektor kreatywny Janmedia.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: serwis, opinia, prawo, portal, projekt, energia, edukacja, grupa, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz