Notowania

internet
15.05.2009 15:10

Janusz Lewandowski blipuje

Do rozmów z wyborcami Lewandowski wykorzystuje m.in. portal społecznościowy Facebook oraz platformę mikroblogów Blip.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz

Janusz Lewandowski, poseł do Parlamentu Europejskiego i wiceprzewodniczący Komisji Budżetowej, w prowadzonej właśnie kampanii wyborczej wykorzystuje media społeczne.

Do rozmów z wyborcami Lewandowski wykorzystuje m.in. portal społecznościowy Facebook oraz platformę mikroblogów Blip.pl.

Ponadto w związku z kampanią została odświeżona strona internetowa januszlewandowski.pl oraz założone profile na takich serwisach jak Youtube, Nasza-klasa, Flickr i Picasa.

Nie tylko Janusz Lewandowski wykorzystuje platformę mikroblogingów Blip do komunikacji z wyborcami. Łukasz Naczas, kandydat do Parlamentu Europejskiego, Radny miasta Gnizna, również aktywnie blipuje.

Potencjał politycznego mikroblogowania wśród polityków jako pierwsi odkryli Amerykanie blogując na platformie Twitter. Do najbardziej znanych i najbardziej rozpoznawalnych użytkowników tej usługi należy senator Claire McCaskill z Missouri czy John McCain z Arizony. Także Karl Rove i Newt Gingrich. Jak widać popularność blipowania dociera również do polskich polityków.

Lewandowski zapewnił, że zamierza intensywnie korzystać z mikroblogowania zarówno podczas kampanii jak i po jej zakończeniu.
"Nie chcę traktować tego narzędzia jako stricte tuby wyborczej. Poprzez Blipa chcę wyjaśnić młodym ludziom dlaczego warto iść na wybory 7 czerwca" - mówi Janusz Lewandowski. "Internet jest niezwykle ważnym narzędziem do nowoczesneg komunikowania się z wyborcami. Wiem, że nie każdy ma możliwość czy czas by spotkać się osobiście na spotkaniach wyborczych. YouTube, Facebook czy Blip pozwalają aktywnie prowadzić dialog z wyborcami. Bardzo cenię sobie to narzędzie" - dodaje Lewandowski.

Tagi: internet, wybory, media, portal, usługi, dialog, strona, mccain, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz