Notowania

agencja
04.07.2011 14:15

Japończycy już nie kupią Nokii

Finowie mówią Sayonara. Po likwidacji kilku sklepów internetowych w Europie, koncern całkowicie zwija interes z Japonii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nokia wycofała internetową ofertę już z Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii. Nową strategię Finów najbardziej odczują jednak Azjaci, gdyż koncern już od tego sierpnia w ogóle nie planuje sprzedawać w Japonii, donosi agencja Reuters.

Nokia chce w ten sposób ciąć koszty. Symbian, instalowany na europejskich smartfonach, traci udziały na rzeczy Androida i iOS, z kolei najtańsze telefony na platformie Series 40 nie mają szans z konkurencyjnym Samsungiem czy LG.

Największe biuro w Tokio będzie otwarte jeszcze do końca tego roku. Serwis ma świadczyć jedynie usługi wsparcia technicznego, po czym Japończycy będą zmuszeni radzić sobie sami. Nokia najprawdopodobniej zrezygnuje również ze sklepów z luksusowymi wersjami telefonu Vertu. Topowy smartfon kosztuje obecnie od 600 tysięcy jenów (20 tysięcy złotych) aż do 20 milionów jenów (680 tysięcy złotych) za wersję udekorowaną szlachetnymi kamieniami.

Tagi: agencja, serwis, koniec, usługi, biuro, sklep, koszty, strategia, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz