Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jedno hasło do wielu serwisów. OpenID od Wirtualnej Polski

Login i hasło do konta w Wirtualnej Polsce pozwala teraz zalogować się na Facebooku, Joggerze, czy stronach National Geographic Chanel.

Podziel się
Dodaj komentarz

Login i hasło do konta w Wirtualnej Polsce pozwala teraz zalogować się na Facebooku, Joggerze, czy stronach National Geographic Chanel.

OpenID to technologia, która pozwala za pomocą jednego, nadrzędnego hasła logować się do wielu niezależnych od siebie serwisów internetowych - gier online, serwisów hobbistycznych czy e-sklepów. Wirtualna Polska udostępnia tę usługę pod adresem openid.wp.pl.

Z konta OpenID korzystać mogą ci internauci, którzy mają konto w Wirtualnej Polsce. Portal zachęca do swojej nowej usługi podkreślając nie tylko jej przydatność, ale również bezpieczeństwo.

Hasło to bardzo osobista kwestia, a jednocześnie trzeba je pamiętać, musi spełniać także pewne warunki, aby było wystarczająco bezpieczne. Dlatego duża cześć użytkowników internetu ma takie samo lub bardzo podobne hasło, które stosuje przy rejestracji do wielu serwisów - mówi Krzysztof Wilgorski, koordynator rozwoju aplikacji i usług portalowych w WP. - Powstaje problem z zapamiętaniem, jaki login mam na tym portalu, a jaki na tamtym. Istnieje także zagrożenie, że jedna ze stron WWW będzie źle zabezpieczona, albo padnie ofiarą ataku cyberprzestępców. Wówczas ktoś może podszywać się pod użytkownika na wielu stronach sieci.

Na dziś, dzięki OpenID, login i hasło do konta w Wirtualnej Polsce pozwala zalogować się na Facebooku, Joggerze, czy stronach National Geographic Chanel. Istniejące już konta w tych serwisach można z OpenID powiązać. Pełny wykaz stron internetowych, korzystających z oferowanej przez WP technologii - jest ich na dziś 40 - portal umieścił w specjalnie przygotowanym dziale swojego katalogu stron www.

Tagi: polska, polski, serwis, pomoc, polsce, technologia, portal, usługi, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz