Notowania

polska
07.06.2010 00:20

Jest nowy iPhone 4. W Polsce dopiero we wrześniu

Odmieniona obudowa i sto nowych funkcji - tak w dużym skrócie można opisać nowego iPhona 4.

Podziel się
Dodaj komentarz

Odmieniona obudowa i sto nowych funkcji - tak w dużym skrócie można opisać nowego iPhona 4.

Podczas poniedziałkowej konferencji Steve Jobs zaprezentował swoje nowe dziecko – iPhone 4. Szef koncernu Apple zapowiedział, że urządzenie namiesza na rynku smartfonów.

Nowy iPhone wykonany jest ze stali nierdzewnej i szkła, którego teoretycznie nie można zarysować. Dodatkowo został „odchudzony”, jednak tylko na zewnątrz. iPhone 4 jest bowiem cieńszy od swoich poprzedników. Ponadto Apple zapewnia, że rozdzielczość ekranu w nowym urządzeniu jest najwyższa, jaką kiedykolwiek wbudowano w telefon.

To najpiękniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy. I jest naprawdę cienki, o 24 procent cieńszy, niż iPhone 3GS. To najcieńszy telefon na świecie – powiedział podczas konferencji **Steve Jobs**. - Nie sądzę, by istniał inny produkt, który mógłby przebić iPhona.

iPhone 4 został wyposażony w sto nowych funkcji, między innymi opcję nagrywania wideo w jakości HD, edycję filmów iMovie, a także – co ciekawe – dodatkową przeglądarkę Bing. Jedną z głównych funkcji nowego iPhona będzie multitasking, czyli możliwość jednoczesnego korzystania na przykład z poczty, ładowania stron i odtwarzacza muzyki. Bateria nowego iPhona ma wytrzymać ponad 7 godzin rozmów – zapewnia koncern. Urządzenie zostało wyposażone również w nowy aparat z matrycą 5 megapikseli, pięciokrotnym zoomem optycznym oraz dodatkową lampą diodową.

Urządzenie zyskało również nowe wnętrze – system iOS 4.0. iPhone ma też zachęcać do wideorozmów. Zdaniem Jobsa są one przyszłością połączeń telefonicznych. W nowym iPhonie, podczas wideorozmowy, druga osoba widoczna jest na całym ekranie.
Nowa zabawka od Apple to jednak spory wydatek. W USA iPhone 4 będzie kosztował od 199 dolarów w górę, w zależności od posiadanej pamięci (16 i 32 GB). W sprzedaży pojawi się 24 czerwca. Jednocześnie zostaną obniżone ceny starszych modeli, za darmo będzie można również zaktualizować telefony do nowego iOS 4.0. W Polsce możemy spodziewać się iPhona 4 dopiero we wrześniu.

Tagi: polska, usa, rynek, system, strona, cena, telefon, apple, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz