Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
07.12.2010 12:17

Julian Assange, właściciel WikiLeaks, zatrzymany

Twórca WikiLeaks został zatrzymany w Londynie. Policja poszukiwała go listem gończym. Assange jest oskarżony o gwałt i molestowanie seksualne.

Podziel się
Dodaj komentarz

Twórca WikiLeaks został zatrzymany w Londynie. Policja poszukiwała go listem gończym. Assange jest oskarżony o gwałt i molestowanie seksualne.

Założyciel WikiLeaks twierdzi jednak, że jest niewinny, a cała sprawa jest jedynie przykrywką. Serwis WikiLeaks w ostatnich dniach opublikował setki tysięcy dokumentów rządowych, które dotknęły przede wszystkim amerykańską dyplomację.

Julian Assange od dawna był poszukiwany w Szwecji w związku z oskarżeniem o molestowanie seksualne i gwałt. Po "aferze" WikiLeaks wypuszczono za nim list gończy. Ostatecznie dziennikarza i hakera udało się złapać w Wielkiej Brytanii. Jednak o wydaniu go Szwecji zadecyduje sąd.

Być może jednak niedługo oskarżenie o gwałt nie będzie jedynym problemem Assange. Już teraz rząd USA zapowiedział, że zrewiduje procedury dotyczące poufnych informacji. Z kolei Australia, której obywatelem jest Julian Assange, zapowiedziała, że zbada, czy nie zostało złamane lokalne prawo. Jest również gotowa wspomóc Stany w walce z ujawnianiem dokumentów w przyszłości.

Tagi: usa, rząd, serwis, prawo, policja, Australia, list, wikileaks, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz