Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
26.01.2009 00:00

Kim jest dorosły, amerykański użytkownik serwisów społecznościowych?

Pew Internet & American Life Project przedstawił dane demograficzne przeciętnego amerykańskiego internauty, który przynajmniej raz skorzystał z serwisów społecznościowych w listopadzie i grudniu...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pew Internet & American Life Project przedstawił dane demograficzne przeciętnego amerykańskiego internauty, który przynajmniej raz skorzystał z serwisów społecznościowych w listopadzie i grudniu 2008.

Jak pokazuje badanie, odsetek dorosłych internautów korzystających ze społeczności wzrósł w USA czterokrotnie w przeciągu trzech lat. W 2005 roku wynosił on 8%, a z ostatnich danych wynika iż jest to już 35%.

Mimo iż dorośli użytkownicy stanowią zdecydowaną większość internetowych społeczności, da się wśród nich zauważyć wyraźny podział wiekowy. Konta w serwisach typu Facebook posiada bowiem trzech na czterech amerykan w wieku 18-24 lata, i jedynie 7% osób powyżej 65 roku życia.

Możemy także odnotować iż zdecydowanie większą popularnością portale społecznościowe cieszą się wśród osób zarabiających poniżej 30 000 dolarów w skali roku oraz studentów lub osób posiadających wykształcenie podstawowe. Częściej też korzystają z nich Latynosi (blisko połowa), następnie czarnoskórzy (43%) i co trzeci biały internauta.

źródło: eMarketer

Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz