Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynku
07.05.2009 12:10

Kindle DX oficjalnie zaprezentowany

Amazon przedstawił wczoraj swoje najnowsze urządzenie - Kindle DX.

Podziel się
Dodaj komentarz

Amazon przedstawił wczoraj swoje najnowsze urządzenie - Kindle DX.

Bezprzewodowy czytnik papieru elektronicznego o przekątnej 9,7 cala, posiadający wbudowany czytnik plików pdf oraz ciekawą funkcję automatycznej rotacji tekstu będzie w stanie pomieścić około 3,500 książek na swojej 4GB karcie pamięci. Wyświetlacz nowego Kindle pracować będzie w rozdzielczości 1200x824.

Jeff Bezos, CEO Amazon poinformował na konferencji prasowej, że Kindle DX pojawi się w sprzedaży tego lata i będzie kosztować 489 dolarów. Jednym z głównych celów nowego modelu będzie dotarcie do rynku edukacyjnego. W tym celu podpisano umowy z trzema największymi amerykańskimi wydawcami podręczników - Pearson, Wiley oraz Cengage Learning.

Większy format to również większa wygoda czytania gazet. Prasa to kolejny obszar, w którym Amazon chce mocno namieszać. Umowy z New York Times, Boston Globe oraz Washington Post zakładają zniżki dla posiadaczy Kindle DX, którzy zdecydują się na prenumeratę tytułów. Jak donosi serwis ReadWriteWeb, zniżki te mają dotyczyć konsumentów, którzy (ze względu na miejsce zamieszkania) nie mają dostępu do drukowanych wersji tych gazet.

Źródło: Amazon.com

Tagi: rynku, serwis, prasa, sprzedaży, konferencji, umowy, ceo, amazon, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz