Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kobiety chętniej grają w internecie

Gry online są zdominowane przez internautki. Kobiety grają w sieci chętniej niż mężczyźni na konsolach - wynika z zaskakujących danych publikowanych przez eMarketer.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gry online są zdominowane przez internautki. Kobiety grają w sieci chętniej niż mężczyźni na konsolach - wynika z zaskakujących danych publikowanych przez eMarketer.

Pora schować do lamusa obraz świata gier, zdominowanego przez facetów? Wygląda na to, że w Stanach Zjednoczonych tak. Serwis eMarketer opublikował ciekawe badania, poświęcone grom przez pryzmat płci gracza. Badania ciekawe, a przede wszystkim - z zaskakującymi wynikami.

W internecie gra ponad połowa amerykańskich internautów, należących do wszelakich społeczności. Według Global Web Index, opracowanego przez Lightspeed Research i Trendstream granie jest piątą, pod względem popularności aktywnością, jakiej poświęcają się w sieci internauci zza Oceanu.

Co ciekawe, wyraźną przewagę mają w grupie grających kobiety. 28 procent wszystkich użytkowniczek sieci przyznaje się do grania w gry typu FarmVille czy Mafia Wars. Wśród panów odsetek jest wyraźnie niższy - sięga 22 procent.

W ogólnym ujęciu kobiety mają czteropunktową przewagę, jeśli chodzi o odsetek wszystkich internautów danej płci, uzywających sieci do grania. Najbardziej zaskakujące, że grających w internecie pań, jest wśród internautek procentowo więcej nawet od panów lubujących się w konsolach.

Skąd takie nieoczekiwane wyniki? Tom Smith z Trendstream wyjaśnia, że kobiety najbardziej lubią krótkie, proste gry, pozwalające budować znajomości. A takie właśnie możliwości daje im facebookowy FarmVille, czy facebookowo-myspace'owye Mafia Wars.

Poza tym kobiety spędzają w portalach społecznościowych ogólnie więcej czasu niż mężczyźni - dodaje Smith.

Zainteresowanie grami w sieci - jak podkreśla eMarketer - to dobra wiadomość dla potencjalnych reklamodawców. Ponad połowa ankietowanych graczek przyznaje, że pamięta marki i produkty, na które natknęły się podczas grania w ulubione gry w sieci.

Tagi: internet, serwis, sieci, portal, kobieta, grupa, badanie, online, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz