Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
14.05.2010 11:23

Kobiety lubią reklamy. I chcą więcej

Kobiety w sieci nie odczuwają przesytu reklamowego. Co więcej, postrzegają reklamy pozytywnie i liczą na więcej spersonalizowanych komunikatów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kobiety w sieci nie odczuwają przesytu reklamowego. Co więcej, postrzegają reklamy pozytywnie i liczą na więcej spersonalizowanych komunikatów.

Jak wynika z kwietniowych badań eMarketera, większość kobiet jest zadowolona z wyświetlanych reklam zaufanych marek. Dwie trzecie badanych stwierdziła, że targetowanie reklam pod kątem ich zainteresowań jest dobrym rozwiązaniem. Jedynie 10 procent internautek stwierdziło, że czuły się „dziwnie” widząc skierowany do nich komunikat.

O oczekiwaniach kobiet mówi Emily Giorolamo, wiceprezes ds. marketingu i komunikacji w agencji QInteractive:

Oczekiwania użytkowniczek internetu wyznaczają trendy dla firm i agencji marketingu, to one kreują marki. Kobiety oczekują spersonalizowanych komunikatów reklamowych, nie obawiają się, że będzie nachalna.

Rośnie również poziom zaufania kobiet do reklam. Więcej niż połowa użytkowniczek twierdzi, że identyfikuje się z markami, a informacje w komunikatach uważa za istotne. Jednym z głównych powodów doceniania reklam przez odbiorców są rabaty i ciekawa oferta.

Tagi: internet, sieci, kobieta, agencja, marka, komunikacja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz