Notowania

Przejdź na
usa
24.06.2009 12:11

Kolejne zwolnienia w MySpace

Po zapowiedzianym zwolnieniu 30% amerykańskiej załogi MySpace chce także pozbyć się 2/3 zagranicznych etatów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po zapowiedzianym zwolnieniu 30% amerykańskiej załogi MySpace chce także pozbyć się 2/3 zagranicznych etatów.

Pracę poza granicami USA ma stracić 300 z 450 obecnie zatrudnianych pracowników, a zamknięciu ulegną co najmniej 4 biura. Decyzje podejmowane w ostatnim czasie przez News Corp. nie powinny raczej dziwić.

Na początku maja informowaliśmy o 16-procentowym spadku przychodów z reklam w MySpace, a z każdym kolejnym miesiącem popularność serwisu w porównaniu z Facebookiem spada. Na sporządzonej przez Vincenzo Cosenze "społecznościowej" mapie świata, należący do News Corp. serwis jest lokalnym liderem już tylko... na wyspie Guam.

Według niepotwierdzonych informacji, po zwolnieniu jednego z założycieli - Chrisa DeWolfe, szefowie MySpace chcą też ograniczyć pensję drugiego z twórców - Toma Andersona. Podczas sprzedaży serwisu koncernowi News Corp. para wywalczyła dwuletnie umowy opiewające na 15 mln dolarów. Popularny Tom, który jest pierwszym znajomym każdego nowego członka MySpace, podpisał ponoć nowy kontrakt, który gwarantuje mu "zaledwie" 0,5 mln dolarów za... nie pojawianie się w pracy. Ma on pełnić jedynie rolę ambasadora i firmować serwis swoim słynnym awatarem.

Źródło: Mashable

Tagi: usa, praca, serwis, reklama, umowa, spadek, dolar, sprzedaży, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz