Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kominek blipuje - będzie "oprah effect"?

0
Podziel się:

Czy doczekaliśmy się pierwszego celebrity, który wprowadzi na blipa tysiące nowych internautów i wznieci wokół niego masowe zainteresowanie?

bESkbtxh

Czy doczekaliśmy się pierwszego celebrity, który wprowadzi na blipa tysiące nowych internautów i wznieci wokół niego masowe zainteresowanie?

Od miesięcy ekscytujemy się kolejnymi niesamowitymi wydarzeniami, które mają miejsce na Twitterze. A to kolejne miliony użytkowników rejestrują się w ciągu kilku tygodni, a to z kolei Oprah Winfrey zyskuje okrągły milion obserwujących w zaledwie 28 dni. Co do tego, że Twitter to w Stanach Zjednoczonych medium masowe nie ma wątpliwości, jednak wciąż nie mogliśmy się doczekać przełomowego momentu wśród polskich serwisów mikroblogowych.

Zarówno blip, jak i flaker wykorzystywane są przede wszystkim przez środowiska geeków i ciężko porównywać je z Twitterem prócz tego, że działają w bardzo podobny sposób. Bliżej obecnej postaci Twittera jest chyba trzeci polski gracz - Pinger.pl, który ma największy zasięg i z którego korzysta najbardziej przekrojowe środowisko.

bESkbtxj

Czym jest więc wspomniany "oprah effect"? 17 kwietnia Oprah Winfrey po raz pierwszy skorzystała z Twittera, a liczba odwiedzin serwisu wzrosła w porównaniu z wcześniejszym tygodniem o 43%. Co ma to wspólnego z naszym podwórkiem? Otóż od soboty na blipie swoje konto posiada postać, która z pewnością może okazać się przełomową dla tego serwisu. Oczywiście nie mamy co liczyć na taką skalę tego zjawiska, ale z pewnością może to być ważne wydarzenie, które zmieni blipa. Chodzi o ^kominka (legendarny już bloger blox.pl), który w ciągu kilkudziesięciu godzin zgromadził na swoim koncie (w momencie pisania tego tekstu) ponad 360 obserwujących i jest piątą najchętniej obserwowaną osobą na blipie (pierwszego Pawła Nowaka obserwuje niecałe 500 osób).

To jednak nie wszytko, bo to co najważniejsze dla blipa odbywa się na blogu kominka. Na głównej stronie swojego bloga nie tylko umieścił widget blipa, ale także poświęcił mu ostatnie dwie (komi)notki. Czy więc możemy liczyć, że uda mu się w ten sposób (zaplanowany czy też nie) przekonać do korzystania z blipa szersze grono swoich czytelników? Kominek posiada na swoim blogu coś w rodzaju mikrobloga, więc ewentualne zastąpienie go na stałe widgetem blipa z pewnością taki efekt mogłoby wywołać.

Patrząc na listę obserwujących go osób można wnioskować, że ten proces już się rozpoczął (zwróćcie uwagę na liczbę obserwujących bez avatara i załóżcie, że są to nowe osoby). A za potwierdzenie tego domysłu niech posłuży poniższy screen:

bESkbtxK
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)