Notowania

Przejdź na
polska
02.06.2010 07:31

Koniec z dziurami i błędami, Internet Explorer 6 to już przeszłość

IE6 notuje zaledwie 5 procent udziałów w rynku w Stanach Zjednoczonych i w Europie - wynika z analiz Statcounter.

Podziel się
Dodaj komentarz

IE6 notuje zaledwie 5 procent udziałów w rynku w Stanach Zjednoczonych i w Europie - wynika z analiz Statcounter.

Według analityków firmy Statcounter, udziały Internet Explorer 6 spadły w ciągu ostatniego roku z 11,5 do 4,7 procent. Dane te obejmują internautów ze Stanów Zjednoczonych. Liczba użytkowników IE6 drastycznie spadła, ustępując miejsca bezpieczniejszym następcom.

W USA Internet Explorer 7 posiada 16,64 procent udziałów w rynku, a IE8 – 30,49 procent. Firefox 3.6 notuje 19,85 procent udziałów, jest tym samym drugą najchętniej wybieraną przeglądarką przez Amerykanów.

Obecnie Microsoft pracuje nad całkowitym zniknięciem z rynku IE6. Jak mówi główny strateg koncernu do spraw platform systemowych, Ryan Gavin, jego zadaniem jest „zniszczenie” przeglądarki. Microsoft rozpoczął akcję, w której porównuje korzystanie z IE6 do picia dziewięcioletniego mleka.

W Polsce Internet Explorer 6 posiada 5,61 procent udziałów w rynku. Jednak liczba internautów korzystająca z tej przeglądarki stopniowo maleje. Jeszcze na początku lutego udział IE6 wynosił 7,03 procent. Internet Explorer 6 zadebiutował w na w 2001 roku, kiedy to pojawił się system Windows XP. Jednak od wielu lat przeglądarka ta nie cieszyła się dobrą opinią. Specjaliści wypominali, że IE6 nie obsługuje XHTML czy CSS, a także że nie stwarza odpowiedniego zabezpieczenia przed szkodliwymi programami.

Obecnie w Polsce trwa kampania Internet Explorer 8. Microsoft chce naprawić swój nieco nadszarpnięty wizerunek i promuje IE8 jako najbezpieczniejszą przeglądarkę na rynku. Udziały nieznacznie rosną, a liderem na polskim rynku pozostaje Firefox (48,73 procent).

Tagi: polska, usa, internet, rynek, polski, system, akcja, opinia, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz