Notowania

Przejdź na
usa
19.05.2009 15:10

Kradzież tożsamości częściej dotyka kobiety

Internautki w USA częściej padają ofiarą kradzieży informacji osobistych w sieci.

Podziel się
Dodaj komentarz

Internautki w USA częściej padają ofiarą kradzieży informacji osobistych w sieci.

Tak przynajmniej wynika z raportu Affinion Security Center. Co więcej kwoty pieniędzy, które utracono w następstwie przejęcia czyichś danych osobowych są w przypadku kobiet wyższe niż te, które znikają z kont męskiej części internautów.

Aż 17% amerykańskich kobiet dotkniętych tym procederem utraciło w pierwszych miesiącach tego roku ponad 1000 dolarów. Nie ma co liczyć na banki i policję - w wyniku ich działań swoje środki odzyskał zaledwie co dziesiąty poszkodowany.

Mimo iż większość spraw, dotyczących kradzieży informacji osobistych rozpatrywanych jest już w pierwszych tygodniach od zgłoszenia, często utrudnieniem jest fakt, że nie wiemy kto mógł dokonać przestępstwa. Tak twierdzi ponad 70% ofiar.

Pozostałe przypadki, w których sprawca jest znany dotyczą głównie (26,5%) przyjaciół, rodziny lub współpracowników, którzy mają ułatwiony dostęp do naszych danych. Na kolejnych miejscach znalazły się takie powody, jak wykradanie informacji z komputera ofiary (21,6%), zgubionego lub ukradzionego portfela i danych konta bankowego (15,1%) oraz wyłudzenia drogą pocztową (11,6%).

Źródło: eMarketer

Tagi: usa, banki, sieci, ofiary, przejęcia, kobiety, dostęp, kradzież, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz