Notowania

Przejdź na
prognozy
18.02.2009 16:10

Maleje sprzedaż produktów Apple

Apple rozpoczęło ten rok od nie najlepszych wyników sprzedażowych, jednak nie są one gorsze niż pierwotne prognozy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Apple rozpoczęło ten rok od nie najlepszych wyników sprzedażowych, jednak nie są one gorsze niż pierwotne prognozy.

Zarówno Mac jak i iPod odczuwają spadek zainteresowania w porównaniu z poprzednim rokiem. Spadkowa tendencja nie jest jednak powodem do paniki. Analitycy już wcześniej przewidywali, że pierwszy kwartał 2009 roku nie będzie dla Apple zbyt udany.

W raporcie opublikowanym przez NPD Group możemy przeczytać, że sprzedaż urządzeń iPod zmalała w poprzednim miesiącu o 14% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Analityk Gene Munster szacuje, że w pierwszych trzech miesiącach 2009 około 10 milionów tych urządzeń znajdzie swoich nabywców. Będzie to ponad 10-procentowy spadek w porównaniu z 1Q 2008.

Nieco lepiej wygląda sytuacja Mac'ów. Te odnotowały w styczniu "jedynie" 6-procentowy spadek z roku na rok, a w pierwszym kwartale tego roku mają sprzedać się w liczbie około 2 milionów sztuk i będzie to o 4% mniej niż przed rokiem.

Głównym powodem, dla którego niemożliwym do powtórzenia będzie wynik z pierwszego kwartału 2008 jest fakt, iż w lutym ubiegłego roku Apple wypuściło na rynek MacBook Air, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Teraz statystyki może poprawić jedynie zapowiadana aktualizacja iMac'a.

Rok temu szefowie Apple cieszyli się z blisko 50-procentowego wzrostu sprzedaży wszystkich produktów. Sumaryczne przychody Apple w tym kwartale będą jedynie 6% większe niż przed rokiem, jednak na pocieszenie pozostaje fakt, że nikt nie spodziewał się w tym roku lepszych wyników.

źródło: Business Insider

Tagi: prognozy, sprzedaż, 2008, apple, spadek, 2009, ipod, rok, kwartał, mac, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz