Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Beata Ratuszniak
|

Megapanel maj 2010: WP jednak wyprzedza Gazetę

0
Podziel się

Wirtualna Polska szumnie zapowiadała, że wyprzedzi Gazetę w najnowszym Megapanelu. Udało się. Kupowanie ruchu wciąż się opłaca.

Megapanel maj 2010: WP jednak wyprzedza Gazetę
bErLtUjp

Wirtualna Polska szumnie zapowiadała, że wyprzedzi Gazetę w najnowszym Megapanelu. Udało się. Kupowanie ruchu wciąż się opłaca.

"Wirtualna Polska walczy o drugą pozycję w internecie" - grzmiał 12 lipca Dziennik Gazeta Prawna. WP miała o co walczyć. W lutowej fali badania Megapanel PBI/Gemius spadła bowiem z czwartego miejsca, ustępując miejsca Gazecie.pl. Walka między portalami o pozycję w Megapanelu jeszcze bardziej się zaostrzyła – Wirtualna Polska poszła na zakupy. W maju 2010 roku do grona swoich serwisów kupiła ruch z Instalki.pl, Stylistka.pl. MamZdrowie.pl, MagazynDomowy.pl, FajnaMama.pl i BikeForum.pl. Razem około 500 tysięcy użytkowników. Tym samym maj Wp.pl zamknęła liczbą 11,7 milionów real users. Gazecie zabrakło 271 202 realnych użytkowników.

To nie jedyne zmiany w głównym rankingu. Do grupy Społeczności.pl został doliczony ruch serwisu Szafa.pl, dzięki czemu cała grupa awansowała o pięć miejsc. Z 18. na 16. pozycję awansuje Money.pl, z kolei na 18. z 17. spada Infor. O prawie 150 tysięcy użytkowników pomniejsza swój wynik Nasza-Klasa.
Warto też wspomnieć, że o ponad 840 tysięcy użytkowników wzbogaciła się polska wersja Facebooka, plasując się w maju na 11. miejscu (awans o trzy pozycje).

bErLtUjr

Ranking witryn według miesięcznego zasięgu

Ranking domen według zasięgu

bErLtUjx

Ranking witryn z site-centric według odsłon

Ranking witryn site-centric według czasu

bErLtUjy

Ranking komunikatorów

Ranking aplikacji desktopowych

bErLtUjS
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)