Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serwis
21.05.2010 13:49

Megapanel marzec 2010: Gazeta nadal wyprzedza WP

Grupa Gazeta.pl utrzymuje przewagę nad Wirtualną Polską. Do Onetu brakuje jej jeszcze 2 milionów użytkowników.

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa Gazeta.pl utrzymuje przewagę nad Wirtualną Polską. Do Onetu brakuje jej jeszcze 2 milionów użytkowników.

Czołówka rankingu grup witryn według zasięgu pozostaje bez zmian. Największe serwisy umacniają swoją pozycję, notując od lutego wzrost liczby użytkowników. Ponad pół miliona nowych internautów zyskuje Onet, 400 tysięcy przybywa naszej-klasie. Zaostrza się walka pomiędzy Gazetą.pl a Wirtualną Polską. W poprzednim miesiącu serwis należący do Agory pokonał WP. Wzrost liczby userów w marcu wskazuje, że ta przewaga może się utrzymać również w kolejnych miesiącach. Nieco spowalnia Facebook. W lutym serwis awansował aż o pięć miejsc, a marcu natomiast zachowuje 14. pozycję, notując 300 tysięcy użytkowników więcej.

Czołówka rankingu według odsłon bez zmian, natomiast warto zauważyć pojawienie się w tabeli Demotywatorów. I to wysoko, bo od razu na 7. miejscu. Serwis wykupił audyt site-centric, dzięki czemu możemy zobaczyć jego pełne statystyki. Mimo wysokiego debiutu, wiele mu jeszcze brakuje do plasującej się na 6. pozycji Gazety.pl.

Wzrasta również czas, jaki spędzamy na największych portalach informacyjnych. W ciągu miesiąca Onet zanotował wzrost o prawie pięć godzin. Tym samym przeciętny użytkownik korzystał z serwisu o 15 minut dłużej, niż w lutym. Co ciekawe, Wirtualna Polska, plasująca się na 2. pozycji, notuje tylko dwumitowy wzrost na użytkownika. Jednak pod względem czasu uciera nosa Gazecie. Serwis Agory zajmuje w rankingu dopiero 6. miejsce, a użytkownicy spędzają w nim prawie cztery razy mniej czasu, niż w WP.

Tagi: serwis, polski, debiut, wzrost, portal, grupa, agora, użytkownicy, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz