Notowania

serwis
23.11.2009 08:27

Microsoft zapłaci za rozstanie z Google?

Jak informuje Financial Times, Microsoft rozmawia z należącą do Ruperta Murdocha korporacją News Corp oraz innymi wydawcami, oferując im pieniądze za wycofanie swoich treści z wyszukiwarki Google.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak informuje Financial Times, Microsoft rozmawia z należącą do Ruperta Murdocha korporacją News Corp oraz innymi wydawcami, oferując im pieniądze za wycofanie swoich treści z wyszukiwarki Google.

News Corp jest wydawcą takich tytułów, jak The Wall Street Journal oraz The Sun. Według anonimowych źródeł Microsoft prowadzi negocjacje również z innymi wydawcami, którzy od dłuższego czasu szukają możliwości pobierania opłat za treści publikowane w sieci.

Niedawno szef News Corp, Rupert Murdoch zapowiedział, że jego zamiarem jest wprowadzenie płatnego dostępu do wszystkich serwisów newsowych oraz zablokowanie popularnym wyszukiwarkom możliwości ich indeksowania. W rozmowie z dziennikarzami Sky News Australia Murdoch nazwał wyszukiwarki złodziejami treści i pasożytami. Co ciekawe, według szacunku firmy Hitwise ponad 1/4 ruchu w serwisie Wall Street Journal pochodzi bezpośrednio z Google.

W odpowiedzi przedstawiciel Google, Matt Brittin zdradził, że największa na świecie wyszukiwarka nie potrzebuje newsów by utrzymać swoją pozycję. - Z ekonomicznego punktu widzenia newsy nie mają zbyt wielkiego udziału w generowaniu zysków - powiedział Brittin.

W ubiegłym tygodniu miliarder Mark Cuban zastanawiał się na swoim blogu co by się stało, gdyby zaproponować milion dolarów każdej z tysiąca największych stron internetowych, która zdecydowałaby się na usunięcie z katalogu Google. Gdybania, które do tej pory większość osób traktowała w kategoriach żartu - w świetle doniesień Financial Times - zaczynają nabierać realnych kształtów.

Tagi: serwis, pieniądze, sieci, strona, microsoft, ruch, wyszukiwarka, blog, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz