Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serwis
13.04.2010 11:18

Microsoft zaprezentował swoje nowe telefony KIN

Microsoft na wczorajszej konferencji pokazał swoje dwa nowe telefony - KIN ONE i KIN TWO. Urządzenia dedykowane są przede wszystkim ludziom młodym, stąd ich funkcje koncentrują się głównie wokół działań w serwisach społecznościowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Microsoft na wczorajszej konferencji pokazał swoje dwa nowe telefony - KIN ONE i KIN TWO. Urządzenia dedykowane są przede wszystkim ludziom młodym, stąd ich funkcje koncentrują się głównie wokół działań w serwisach społecznościowych.

Zapowiadane już od jakiegoś czasu telefony od Microsoftu, znane do tej pory pod nazwą Projekt Pink, wczoraj zostały zaprezentowane szerokiej publiczności. KIN nie są typowymi smartphone'ami. Za ich pomocą nie da się uruchomić aplikacji czy zainstalować programów. Głównie służyć mają użytkownikom sieci, takich jak Facebook, MySpace, Twitter, m.in. ułatwiając im dzielenie się wszelkiego rodzaju materiałami - wpisami, zdjęciami, filmami.

System operacyjny bazuje na Windows Phone 7, ale nie jest z nim tożsamy - posiada jedynie część jego funkcji. Z kolei przeglądarce bliżej jest do tej znanej z Windows Phone 6.5. Telefony KIN mają ponadto własny, oryginalny interfejs. Nie wspierają aplikacji od firm trzecich, brak w nich również Flasha.

Oba urządzenia posiadają dotykowy ekran oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY. KIN ONE posiada aparat 4 Mpix., 4 GB pamięci i odtwarzacz bazujący na usłudze Zune. KIN Two jest większy - posiada kamerę 8 Mpix., pamięć 8 GB i szerszą klawiaturą. Telefony wyprodukował Sharp.

Pełna integracja z serwisami społecznościowymi możliwa dzięki funkcjom:

  • KIM Loop. Na bieżąco aktualizowany ekran startowy umożliwiający użytkownikowi śledzenie tego, co dzieje się na serwisach oraz publikowanie własnych treści. Zbiera w jednym miejscu wszelkie aktywności z różnych portali społecznościowych.
  • Spot. Jest najważniejszą funkcją interfejsu. Jest to zielony punkt znajdujący się w dolnej części ekranu, dzięki któremu możliwe jest dzielenie się zdjęciami czy wiadomościami - wystarczy przeciągnąć plik na punkt i wybrać użytkownika lub stronę, na której chcemy, by się pojawił.
  • KIN Studio. Jest to chronologicznie ułożona historia wszystkich kontaktów i materiałów użytkownika umieszczona w chmurze. Studio jest zbudowane na technologii Silverlight.
  • Zune Pass. Dzięki tej funkcji użytkownik będzie mógł strumieniować pliki muzyczne i wideo ze swojej biblioteki.
Tagi: serwis, pomoc, strona, sieci, projekt, microsoft, portal, technologia, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz