Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
firma
21.01.2009 00:00

Microsoft zwolni 5 tys. pracowników

Redukcja etatów potrwa 18 miesięcy, z czego 1,4 tys. osób zwolnione zostanie natychmiast. W ten sposób Microsoft chce oszczędzić 1,5 mld dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Redukcja etatów potrwa 18 miesięcy, z czego 1,4 tys. osób zwolnione zostanie natychmiast. W ten sposób Microsoft chce oszczędzić 1,5 mld dolarów.

Będą to prawdopodobnie pierwsze zwolnienia grupowe w założonej w 1975 roku firmie poza relatywnie niewielkimi zwolnieniami, jakie przeprowadzano po przejęciu innych firm.

Microsoft przedstawił plany zwolnień równocześnie z ogłoszeniem 11-procentowego spadku zysków w ostatnich trzech miesiącach 2008 roku. W czasie porannej sesji na Wall Street wartość akcji firmy spadła o 7 proc.

Firma twierdzi, że odczuwa skutki pogarszającej się światowej sytuacji ekonomicznej i niższych przychodów ze sprzedaży komputerów i oprogramowania.

Zyski firmy spadły do 4,17 miliarda dolarów z 4,71 miliarda dolarów w ubiegłym roku. Jednocześnie całkowity dochód wzrósł o 2 proc. do 16,63 miliarda dolarów, ponieważ sprzedaż oprogramowania dla firm pomogła zrównoważyć 8-procentowy spadek dochodów ze sprzedaży oprogramowania do komputerów osobistych.

Według Microsoftu zwolnienia pozwolą zmniejszyć koszty operacyjne o 1,5 miliarda dolarów, w czasie gdy firma przygotowuje się na niższe dochody w drugiej połowie roku.

Źródło: PAP

Tagi: firma, microsoft, sprzedaż, 2008, zwolnienia, zyski, redukcja, plany, wartość, firmie, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz