Notowania

internet
04.12.2009 11:07

Miliard użytkowników mobilnego internetu do 2010 roku

Takie prognozy snuje firma analityczna IDC, według której przyszły rok przyniesie eksplozję popularności dostępu do sieci z poziomu urządzeń mobilnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Takie prognozy snuje firma analityczna IDC, według której przyszły rok przyniesie eksplozję popularności dostępu do sieci z poziomu urządzeń mobilnych.

W rozdziale dotyczącym rynku mobilnego, w corocznego raporcie publikowanym przez IDC, możemy przeczytać, że w 2010 roku urządzenia mobilne staną się "strategiczną platformą" dla deweloperów. Według analityków nie zastąpią one wprawdzie komputerów PC, jednak przestaną być traktowane jako narzędzia drugorzędne.

IDC przewiduje, że do końca przyszłego roku z siecią będzie się łączyć ponad miliard smartfonów i im podobnych urządzeń, czyli niewiele mniej niż komputerów stacjonarnych (1,3 miliarda). Tak dynamiczny wzrost będzie zasługą przede wszystkim roznącej popularności smartfonów (głównie Apple i Blackberry) - w przyszłym roku swoich nabywców znaleźć ma kolejne 200 mln sztuk.

Na tak dobry wynik znaczący wpływ będzie miał także rynek aplikacji mobilnych - do końca 2010 roku użytkownicy iPhone powinni mieć możliwość skorzystania z 300 tys. aplikacji (obecnie 100 tys.), podczas gdy posiadacze urządzeń z systemem Android od 50 do 75 tys. (aktualnie 10 tys.).

Analitycy snują również domysły na temat nowości, które czekają nas w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Kolejnym ważnym czynnikiem wzrostu rynku w 2010 ma być - według IDC - premiera tabletu od Apple.

Źródło: ReadWriteWeb / IDC

Tagi: internet, rynek, sztuka, system, sieci, wzrost, raport, urządzenia, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz