Notowania

dom
20.07.2009 15:11

Mobilny dostęp do konta także z domu

Z najnowszego badania comScore wynika, że szybszy dostęp do danych za pomocą sieci 3G oraz rosnąca popularność smartfonów i aplikacji przyczynia się do wzmożonego korzystania z mobilnych usług...

Podziel się
Dodaj komentarz

Z najnowszego badania comScore wynika, że szybszy dostęp do danych za pomocą sieci 3G oraz rosnąca popularność smartfonów i aplikacji przyczynia się do wzmożonego korzystania z mobilnych usług bankowych.

Najczęściej wskazywanym powodem dokonywania operacji bankowych za pomocą urządzeń mobilnych jest wygoda. Raport "Mobile Financial Services: The Market Today & Opportunities for Tomorrow" wykazał, że w tym celu Amerykanie częściej korzystają z przeglądarki internetowej niż dedykowanych aplikacji. Dużo rzadziej wykorzystują do tego celu SMS.

Co ciekawe, z usług mobilnych korzystają nie tylko osoby podróżujące, które nie mają dostępu do komputerów stacjonarnych. Aż jedna trzecia badanych deklaruje, że ze swojego konta za pomocą urządzeń mobilnych korzysta przede wszystkim we własnym domu.

Prawie pół roku temu przedstawialiśmy prognozy firm analitycznych, które mówiły o 150 milionach konsumentów, korzystających z mobilnych usług bankowych w 2011 roku.

Źródło: comScore / eMarketer

Tagi: dom, sieci, pomoc, raport, prognoza, komputer, dostęp, sms, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz