Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
15.01.2011 06:04

Mobilny internet na świecie ma się coraz lepiej. W Polsce wolimy stacjonarny

Liczba użytkowników szerokopasmowego mobilnego internetu na świecie jeszcze w tym roku może przekroczyć miliard. W porównaniu do 2010 jej wzrost będzie dwukrotny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fot. SXC.hu/qoomomyuko/CC)

Liczba użytkowników szerokopasmowego mobilnego internetu na świecie jeszcze w tym roku może przekroczyć miliard. W porównaniu do 2010 jej wzrost będzie dwukrotny.

Takie szacunki przedstawiła w piątek firma Ericsson. Powód większego zainteresowania szerokopasmowym mobilnym dostępem do sieci wynika przede wszystkim z dynamicznego rozwoju rynku smartfonów, laptopów oraz tabletów z funkcją łączności. Znaczenie ma także pojawienie się sieci o wysokiej przepustowości.

W 2011 roku najwięcej nowych użytkowników szerokopasmowy mobilny internet zyska na Bliskim Wschodzie (około 400 milionów). Z kolei w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej ich liczba wzrośnie o około 200 milionów.

W Polsce z mobilnego internetu korzysta 15 procent internautów. Najczęściej są to ludzie młodzi, uczący się, z dużych miast. Większy odsetek stanowią mężczyźni. Charakteryzuje ich obycie z nowymi technologiami i fascynacja nowinkami. Najczęściej mobilny internet wykorzystują do słuchania muzyki i kontaktowania się ze znajomymi. Równie często służy im do oglądania telewizji.

Mobilny internet w Polsce jest symbolem nowoczesności i niezależności. Użytkownicy cenią go za szybkość i łatwość w dostępie do rozrywki. Z drugiej strony pojawiają się głosy, które zwracające uwagę na niebezpieczeństwo uzależnienia się od sieci. Dostęp do internetu poza domem Polacy kojarzy również z wysoką ceną i limitem transmisji danych.

Tagi: internet, rynku, polsce, sieci, wzrost, cena, polacy, użytkownicy, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz