Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
05.11.2009 09:57

"Mobilny poseł", czyli polityk w kontakcie

Jak sprawić, by poseł, bez względu na to, gdzie jest i co robi, był cały czas w kontakcie z parlamentem? Sposób na politykę i na polityków znalazł środek Informatyki Kancelarii Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Praca polityka wymaga od niego ciągłej gotowości do podróży. Posłowie uczestniczą w obradach sejmu i senatu, prowadzą biura poselskie i senatorskie, spotykają się z wyborcami. Jak się okazuje, taki natłok obowiązków uniemożliwia im często wywiązanie sie ze wszystkich aktywności i zdecydowanie utrudnia kontakt z parlamentem. Jednocześnie ten jest im niezbędny do wykonywania obowiązków - parlamentarzyści w każdej chwili powinni mieć dostęp do dokumentów, a także do służbowych skrzynek pocztowych.

W związku z tym, iż nie każdy poseł korzysta z laptopa, lub nie zawsze ma dostęp do Internetu, Kancelaria Sejmu postanowiła w inny sposób rozwiązać problem braku kontaktu z posłami. W ten oto sposób powstał pomysł na projekt "Mobilny poseł".

Każdy z polityków zostanie wyposażony we własnego smartphone'a. Dzięki temu będzie mógł w każdej chwili skorzystać z Internetu, elektronicznego terminarza, a także przede wszystkim z serwerów parlamentu, na których znajdują się dokumenty oraz służbowe skrzynki pocztowe.

- To znacznie ułatwi nam pracę - mówi poseł Marek Rząsa z PO. - Jeżdżę często po swoim okręgu wyborczym, spotykam się z wyborcami i potrzebuje czasami sprawdzić coś w Internecie, a nie mam jak. W obecnych czasach posługiwanie się tylko stacjonarnym komputerem to anachronizm - dodaje. Podobnie uważa Beata Szydło z PiS. - Ja sama mam kilka filii mojego biura poselskiego, tam nie ma sieci, co bardzo utrudnia mi pracę. Dodatkowo przecież dużo przemieszczamy się po kraju, a Internet bezprzewodowy w podróży to niezbędna rzecz - przekonuje posłanka PiS.

Projekt ruszyć ma w przyszłym roku, a informatycy pracują już nad stworzeniem odpowiedniego oprogramowania. Wciąż nie wiadomo, ile kosztować będzie jego zrealizowanie.

Źródło: Gazeta.pl

Tagi: internet, pis, polityka, praca, sejm, sieci, projekt, komputer, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz