Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
06.11.2009 11:25

Mogą korzystać z internetu podczas egzaminów

Nie wykluczone, że już wkrótce uczniowie duńskich szkół będą mogli korzystać z internetu nawet podczas egzaminów. W 13 szkołach rozpoczyna się program pilotażowy, a ostateczna decyzja dotycząca ewentualnego wprowadzenia nowych zasad w całym kraju ma być podjęta w 2011 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dania znana jest m.in. z tego, że już od lat tamtejsi uczniowie mogą za pomocą nowoczesnych technologii rozwiązywać szkolne testy, nanosząc swoje odpowiedzi nie na karty egzaminacyjne a klawiaturę komputera. Duński rząd chce pójść krok dalej twierdząc, że internet stał się już ważnym elementem życia codziennego. Zgodnie z tym założeniem dostęp do globalnej sieci powinien być zapewniony również w szkolnych salach oraz na egzaminach.

Umożliwienie pełnego dostępu do internetu podczas egzaminu wydaje się być szalonym pomysłem, jednak duńskie władze są pewne swoich założeń. Uczniowie będą mogli korzystać z różnego typu serwisów, w tym z Facebooka, jednak nie będą mogli komunikować się między sobą i z osobami spoza sali. Nie jest do końca jasne w jaki sposób ograniczenie to miałoby być egzekwowane, jednak zdaniem niektórych przedstawicieli rządu, duńscy uczniowie są na tyle zdyscyplinowani, by nie uciekać się do nieuczciwych metod.

Co ciekawe, korzystanie z internetu podczas egzaminu wcale nie musi wiązać się z ogromnym ułatwieniem. Jak twierdzą osoby odpowiedzialne za projekt, a także sami uczniowie - nie jest łatwo sprawnie wyszukać potrzebne informacje w czasie, jaki przeznaczony jest na pojedyncze pytanie.

Projekt ma właśnie na celu wyrobienie wśród uczniów umiejętności efektywnego korzystania z sieci, wyszukiwania jedynie potrzebnych informacji i sprawnego ich selekcjonowania.

- Uczniowie muszą nauczyć się wybierać z sieci te informacje, które mają dla nich największą wartość - twierdzi Keld Larsen, dyrektor jednej z 13 szkół, które przystąpiły do fazy testowej programu.

Źródło: TheNextWeb.com

Tagi: internet, rząd, sieci, pomoc, projekt, technologia, program, komputer, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz