Notowania

polsce
03.02.2011 08:37

Money.pl uruchamia program staży dla studentów

Trzy edycje rocznie będzie miał elitarny program stażowy Money.pl. Pierwsza rusza już 1. marca. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja.

Podziel się
Dodaj komentarz

Trzy edycje rocznie będzie miał elitarny program stażowy przygotowany przez Grupę Money.pl - wydawcę najpopularniejszego wertykalnego serwisu biznesowego w Polsce. W jego czasie studenci będą otrzymywać wynagrodzenie. Pierwsza rusza już 1. marca. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja.

Do Akademii Money.pl portal zaprasza studentów kierunków dziennikarskich, ekonomicznych lub pokrewnych, którzy wiążą swoją przyszłość z dziennikarstwem internetowym. Ich staż prowadzony będzie pod kierunkiem Tomasza Bonka, redaktora naczelnego Money.pl. Studentów kierunków elektronicznych, informatycznych, telekomunikacyjnych lub teleinformatycznych zaprasza natomiast Tomasz Kabarowski, dyrektor działu IT i rozwoju Money.pl.

Akademia Money.pl, to zajęcia praktyczne i teoretyczne w głównej siedzibie spółki we Wrocławiu, dostosowane do zajęć studentów na ich uczelniach. Każda edycja Akademii, to także 10 wykładów prowadzonych przez specjalistów zajmujących się na co dzień daną tematyką.

- Redakcja Money.pl tworzyła fundamenty dziennikarstwa internetowego w Polsce. Uczyliśmy się i nadal uczymy na żywym organizmie. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, którym udaje nam się sprostać. Zdobytą przez lata wiedzą chcemy się teraz dzielić, by uczyć młodych adeptów sztuki dziennikarskiej. Zapraszamy najlepszych, bo chcemy z najlepszymi pracować - mówi Tomasz Bonek, redaktor naczelny Money.pl.

W przypadku stażu dziennikarskiego zajęcia przygotowywać będą do pracy w redakcjach portali internetowych. Uczestnik dowie się, jak przygotowywać artykuły na potrzeby portali, jak je publikować. Zajęcia ukierunkowane są szczególnie na praktyczne zastosowanie internetu, jako narzędzia do tworzenia nowego medium, jakim jest portal.

Studenci kierunków technicznych będą natomiast mogli uczestniczyć w projektach związanych z centralnym systemem zarządzania konfiguracją serwerów oraz uwierzytelniania użytkowników.

- Money.pl wypracował unikalne, nowatorskie rozwiązania technologiczne. Najpopularniejszy portal finansowy zbudowaliśmy w oparciu o wiele prób, testów. Myślę, że nasza wiedza będzie atrakcyjna dla osób, które za chwilę wejdą na rynek pracy i będą konkurować o zatrudnienie - mówi Tomasz Kabarowski, dyrektor działu IT i rozwoju Money.pl.

- Money.pl jest dynamicznie rozwijającą się spółką medialną. Inwestujemy w nowatorskie projekty, wchodzimy w nowe obszary działalności. Tworzymy miejsca pracy. Zapewniam, że najlepszym absolwentom Akademii zaproponujemy pracę w spółkach Grupy - mówi Aleksander Kusz, prezes zarządu Money.pl.

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie: Akademia.Money.pl

Tagi: polsce, praca, rynek, grupa, dyrektor, pracy, program, portal, wiadomości, gospodarka, e-marketing, strategie, najważniejsze
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz