Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Bartłomiej Dwornik
|

Murdoch idzie krok dalej. The Times nie będzie indeksowany w wyszukiwarkach

0
Podziel się

Wprowadzenie opłat za dostęp do internetowych stron gazet to nie jedyny pomysł właściciela News Corp.

Murdoch idzie krok dalej. The Times nie będzie indeksowany w wyszukiwarkach
bEroyLWZ

Wprowadzenie opłat za dostęp do internetowych stron gazet to nie jedyny pomysł właściciela News Corp.

Tylko główne strony internetowych wydań londyńskiego Times i Sunday Times będą zezwalać robotom wyszukiwarek na indeksowanie treści - twierdzi Robert Andrews na łamach PaidContent.org. To oznacza, że w Google nie będzie już można znaleźć nawet linków do najciekawszych artykułów z obu gazet.

Zmiany, zapowiedziane już kilka miesięcy temu przez Ruperta Murdocha, właściciela koncernu wydawniczego News Corp., wejdą w życie w ciągu najbliższego miesiąca. Od czerwca internauci, którzy będą chcieli poczytać teksty na www.thetimes.co.uk i www.thesundaytimes.co.uk będą musieli zapłacić 1 funta za dzień lub 2 funty za tydzień dostępu do obu witryn.

bEroyLXb

Jeszcze w maju miały pojawić się dwie nowe, oddzielne witryny serwisów, które zastąpić mają dotychczasowy wspólny portal Times Online. Przez pierwszy, testowy miesiąc, dostęp ma być jeszcze bezpłatny.

|

|

bEroyLXh

|
| --- | --- |

Robert Andrews, który barł udział w prezentacji nowych, rozdzielonych witryn pisze, że Murdoch w swojej batalii przeciwko wyszukiwarkom internetowym, poszedł nawet krok dalej, niż sam zapowiadał. Choć informacja o nieindeksowaniu artykułów budzi ostrą dyskusję. Internauci komentujący artykuł w paidcontent.org podkreślają, że na dłuższą metę taka polityka okaże się samobójczym posunięciem, bo odetnie obie gazety od potencjalnych, skłonnych zapłacić czytelników.

Świadkami podobnej dyskusji, choć w mniejszej skali, jesteśmy również w Polsce. Śladami Murdocha już powoli kroczy wydawca Rzeczpospolitej, a wysypu płatnych serwisów gazet - jeśli wierzyć ich zapowiedziom - powinniśmy się spodziewać jesienią. Polscy internauci są również sceptyczni, jeśli chodzi o powodzenie tego pomysłu.

bEroyLXC
polityka
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)