Notowania

Przejdź na
gospodarka
11.03.2010 11:36

Murdoch wzywa do wolności prasy

Rupert Murdoch, właściciel "News Corporation", sugeruje krajom Zatoki Perskiej otwarcie swoich rynków na konkurencję ze strony zachodnich firm oraz przestrzega przed uzależnianiem się od technologii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rupert Murdoch, właściciel "News Corporation", sugeruje krajom Zatoki Perskiej otwarcie swoich rynków na konkurencję ze strony zachodnich firm oraz przestrzega przed uzależnianiem się od technologii.

Podczas przemówienia na pierwszym szczycie medialnym w Abu Dhabi (Abu Dhabi Media Summit) Murdoch opowiedział o swoich przekonaniach, według których protekcjonalne gospodarki są „destrukcyjne” ponieważ ograniczają rozkwit lokalnych, kreatywnych przedsiębiorstw.

- We wszystkich miejscach, w których byłem, jedno jest jasne - w najlepszej sytuacji do sprostania wyzwaniom gospodarczym są te lokalne firmy, których rodzime rynki są otwarte na zagraniczną rywalizację - twierdzi Murdoch.

"Medialny baron" planuje nasilić obecność swojej korporacji w regionie, czyniąc Abu Dhabi regionalnym ośrodkiem dla swojej globalnej sieci reklamowej. News Corporation - do której aktywów należą Wall Street Journal i Fox - dostarczyła z Hong Kongu do krajów Zatoki Perskiej niektóre ze swoich kanałów satelitarnych.

Murdoch nakłaniał też Abu Dhabi do przyjęcia zachodnich mediów, prognozując, że dzięki nim nastąpi wzrost gospodarczy w regionie. Wypowiadał się o wolności prasy, krytykując cenzurę w kraju. Wskazywał również Japonię jako przykład złej polityki medialnej.

Właściciel MySpace, zwrócił ponadto uwagę na coraz większą rolę, jaką odgrywają w naszym życiu media elektroniczne. Przestrzegał słuchaczy przed zbytnim uzależnieniem od nich. - Technologiczne cuda mogą być jak pustynne słońce - oślepiają nas na to co jest w życiu naprawdę ważne - metaforyzował Murdoch.

Źródło: brandrepublic.com

Tagi: gospodarka, rynek, media, sieci, strona, wzrost, szczyt, prasa, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz