Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro
03.02.2009 18:10

Najgorsze strony internetowe 2008 roku

Podano wyniki głosowania internautów na najgorsze strony w polskim Internecie, w ramach konkursu ZlaStronaFestiwal 2008. W anonimowej ankiecie oddano ponad 2500 głosów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podano wyniki głosowania internautów na najgorsze strony w polskim Internecie, w ramach konkursu ZlaStronaFestiwal 2008. W anonimowej ankiecie oddano ponad 2500 głosów.

1. Nagroda w kategorii najgorsza wydajność trafia do kupbilet.pl za ich ubiegłoroczną sprzedaż biletów na Euro.
2. Za najgorszą użyteczność internauci nagrodzili orange.pl za ich internetową obsługę klienta.
3. W kategorii najgorsza dostępność zwycięża bank citibank.pl za komunikaty błędów w języku angielskim.
4. Najgorszą stroną opłacaną z podatków jest strona Naczelnej Prokuratury Wojskowej npw.gov.pl za całokształt.
5. Internauci nominowali i następnie wybrali jako swojego faworyta stronę rury.com.pl za full service.

Autorzy Złej Strony Festiwalu 2008 tak napisali w swoim oświadczeniu:

"Chcielibyśmy przypomnieć naszym oponentom, że zlastrona.org (na której skupił się najsilniejszy atak) dlatego nazywa się <>, bo jest źle zrobioną stroną internetową. Jeśli ktoś pyta, dlaczego robimy zlastrona, to odpowiedź znajduje się na pierwszej stronie i brzmi: <<szanowny internauto witamy na stronie projektu mającego na celu pokazać najgorszą stronę WWW której cele są czysto edukacyjne tak więc zapraszamy cię do udziału w tym zacnym projekcie oraz zachęcamy do odwiedzania i uczenia się razem z innymi internautami>>".

Dalej czytamy:

"Dodatkowo pojawia się zarzut, że nie mamy prawa oceniać innych. Na takie uwagi odpowiadamy: <<Czy ktoś kiedyś zapytał jakie prawo do oceny ma np. webstarfestival.pl? Czy robią dobre strony? Czy w ich plebiscycie wygrywają naprawdę najlepsze strony?>>."

I na sam koniec:

"zlastrona.org to nie jest firma, za którą stoi jakikolwiek kapitał czy media (de facto to nie jest w ogóle firma). Tylko takie inicjatywy, klecone na kolanie, mogą pozwolić sobie na praktycznie nieograniczone podważanie jakości witryn internetowych. A przy okazji dobrze się przy tym bawić. Bardzo dziękujemy za głosowanie, e-maile i komentarze na forum. Nasza inicjatywa nie podoba się części internautów i ludziom tworzącym strony internetowe oraz firmom strony zlecające. Widać to w e-mailach i komentarzach. Motywuje nas to dodatkowo do szerszych poszukiwań miernot w polskim Internecie".

Pełna lista stron kandydujących w roku 2008 znajduje się pod adresem: zlastrona.org/zlastronafestiwal2008.html. Tymczasem kandydatów na rok 2009 można nominować tutaj: forum.testerzy.pl.

Źródło: Webhosting

Tagi: euro, wyniki, bank, sprzedaż, 2008, internauci, strona, klienta, koniec, wydajność, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz