Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Najlepsze blogi 2009 roku wybrane

0
Podziel się

Ogłoszono wyniki plebiscytu Blog Roku 2009 organizowanego przez Grupę Onet. W tegorocznej edycji zwyciężył blog zimno.blog.pl. Ponadto wśród wyróżnionych stron znalazł się blog hatalska.com dotyczący niestandardowych form komunikacji marketingowej.

Najlepsze blogi 2009 roku wybrane
bEgxjYvF

Ogłoszono wyniki plebiscytu Blog Roku 2009 organizowanego przez Grupę Onet. W tegorocznej edycji zwyciężył blog zimno.blog.pl. Ponadto wśród wyróżnionych stron znalazł się blog hatalska.com dotyczący niestandardowych form komunikacji marketingowej.

Konkurs Blog Roku odbył sie po raz piąty. W tegorocznej edycji udział wzięło prawie 6 tys. blogów. 10-osobowe jury, w składzie którego byli m.in. Lidia Popiel, Tomasz Sekielski, Robert Makłowicz czy Grzegorz Marczak, wybrało najlepsze ich zdaniem blogi, jakie prowadzone były w 2009 roku.

Pierwsze miejsce zajęła autorka bloga zimno.blog.pl- prywatnie prawniczka, felietonistka i matka trójki dzieci. Blog w sieci istnieje od 2002 roku. Do tej pory odwiedziło go ponad 2 miliony internautów. Jest to opowieść o życiu pewnej rodziny: mamy (narratorka), tata (zwany Dawcą) i trójki dzieci (Nowy Człowiek, Erna i Silny). Wpisy charakteryzuje dowcipny, specyficzny język. Blog został również doceniony w kategorii Literackie.

bEgxjYvH

Jurorzy przyznali również dwa Wyróżnienia Główne dla blogów paulapruska.blogspot.com orazhatalska.com. pierwszy z nich jest kreowany przez chora na raka Paulinę. Zapiski w Internecie są pewnego rodzaju walką z chorobą młodej dziewczyny. Blog Natalii Hatalskiej poświęcony jest przede wszystkim marketingowi w sieci. Autorka umieszcza na stronie ciekawe reklamy, wywiady, autorskie prezentacji i artykuły naukowe. Hatalaska wygrała również w kategorii Profesjonalnie.

Przyznanych zostało również 10 nagród tematycznych:

 • Literackie - zimno.blog.pl,
  • Ja i moje życie - Photos 4 you, czyli świat okiem komórki (photos4you.blog.onet.pl),
  • Profesjonalne *– hatalska.com
  • Podróże i szeroki świat - Światoobrazy (swiatoobrazy.pl),
  • Polityka *- "Posłuchaj, to do Ciebie..." (toyah.salon24.pl),
  • Kultura - Ostatni fotel po prawej stronie (michaloleszczyk.blogspot.com),
  • Foto, video, komiks - Bartosz Sobanek - nie tylko fotografia (blog.sobanek.com),
  • Moje zainteresowania i pasje - Stanikomania, czyli biuściasty stan umysłu (stanikomania.blox.pl),
  • Absurdalne i offowe - I'm just star dog-champion (stardog.blog.pl),
  • Teen - Brejkam wszystkie rule (nad-niebem.blog.onet.pl).

Swoje wyróżnienia przyznali również internauci. Tytuł Bloga Blogerów zdobył waldemar-rajca.blog.onet.pl, a Bloga Teen Blogerów ozigs.blog.interia.pl

bEgxjYvN

Ponadto przyznano pozakonkursowe wyróżnienia specjalne. Za szczególny wkład w rozwój blogosfery docenieni zostali: Ryszard Czarnecki (ryszardczarnecki.blog.onet.pl) za stworzenie wzorca blogera politycznego, Bartek Pogoda (bartpogoda.net) za stworzenie najstarszego fotoblogu w Polsce i za wytyczanie szlaków w podróżowaniu, fotografii i blogowaniu oraz Maciej Budzich (blog.mediafun.pl) za przecieranie szlaków w blogosferze w kwestii zarabiania na blogu, przejrzystość reguł w kontakcie bloger-reklamodawca, a także za popularyzowanie wiedzy o mediach, społecznościach, reklamie.

Źródło: www.blogroku.pl

bEgxjYwi
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)