Notowania

spółki
26.04.2009 01:00

Najlepsze wyniki finansowe w historii agencji K2 Internet

Grupa K2 zanotowała najlepsze w historii wyniki finansowe, kontynuując 8 letni okres, w trakcie którego w każdym roku udawało się zwiększyć tak przychody jak i zyski.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Grupa K2 zanotowała najlepsze w historii wyniki finansowe, kontynuując 8 letni okres, w trakcie którego w każdym roku udawało się zwiększyć tak przychody jak i zyski. *

Przychody ze sprzedaży grupy K2 przekroczyły w roku 2008 kwotę 40 mln zł, co stanowi wzrost o blisko 60% . W odrobinę wyższym tempie wzrósł zysk netto zamykając się kwotą 2,7 mln zł. Spółka w pełni wykorzystała szybkie tempo rozwoju rynku reklamy internetowej (wzrost o 58%) zwiększając udział w rynku. Pozyskane w wyniku IPO środki zostały zainwestowane w zwiększenie możliwości realizacyjnych, a także w nowe przedsięwzięcia.

Do najważniejszych inwestycji, które kształtować będą przyszłą pozycję spółki należą: własny system reklamy afiliacyjnej, działający pod marką - system3, wewnętrzny inkubator innowacyjności Top of Mind - zintegrowany ze studiem video K2 Motion, agencja SEM/SEO (działająca w strukturach ACR) oraz rozbudowywane data center.

Janusz Żebrowski - prezes zarządu K2 Internet S.A

"Ubiegły rok upłynął pod kątem przyspieszenia inwestycji, co było efektem pozyskania środków z oferty publicznej oraz szybkiego wzrostu zatrudnienia. Zmiana warunków ekonomicznych każe nam przyjąć bardziej zachowawczą politykę inwestycyjną w bieżącym roku. Podobnie, planujemy stabilizację zatrudnienia. Płynne środki jakimi dysponujemy (saldo gotówki i bieżących należności i zobowiązań zamyka się kwotą blisko 8 mln zł) dają nam komfort spokojnego reagowania na zmiany sytuacji rynkowej" - komentuje Janusz Żebrowski, prezes zarządu K2 Internet S.A.

Źródło: K2 Internet

Tagi: spółki, internet, wyniki, nowe, rynku, ipo, system, zmiany, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz