Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serwis
16.07.2009 15:10

Nakręcone nowości studyjne

Nowy wygląd, nowy sposób prezentacji i nowy sposób odtwarzania plików - to tylko część z tego, co "nowe" w Studio.wp.pl

Podziel się
Dodaj komentarz

Nowy wygląd, nowy sposób prezentacji i nowy sposób odtwarzania plików - to tylko część z tego, co "nowe" w Studio.wp.pl

Studio.wp.pl - serwis umożliwiający użytkownikom zamieszczanie w sieci własnych filmów, zdjęć, plików graficznych i audio - postawił na modyfikacje. Nowy layout, sposób prezentacji materiałów na listach, a także prostsze odtwarzanie plików multimedialnych to tylko niektóre ze zmian, na jakie zdecydowała się Wirtualna Polska. Twórcy witryny postawili na zaimplementowanie nowych playerów audio i wideo. Zwiększyli rozdzielczość playera wideo, przez co poprawie ma ulec komfort oglądania publikowanych materiałów.

- Internauta może wstawić na swoją stronę WWW panoramiczny player wideo, w tzw. standardzie 16:9, w dwóch różnych rozmiarach do wyboru lub jego miniaturę - wyjaśnia Karolina Kulawiak z Wirtualnej Polski, kierownik projektu - Dodaliśmy też możliwość wyboru kategorii tematycznej do tworzonych przez użytkownika albumów oraz opcję dodania okładki do pliku audio. Nowe Studio to tak naprawdę jeszcze więcej zabawy z materiałami foto, wideo i audio, użytkownicy mogą na przykład tworzyć własne pojedynki na zamieszczone tu materiały.

Opcja tworzenia pojedynków ma na celu uatrakcyjnienie witryny. Każdy z użytkowników może brać udział w pojedynku zarówno jako oceniający obserwator, jak i twórca zestawienia, w którym umieścić może materiały z własnych zasobów lub te dodane przez innych korzystających z serwisu. Zabawa polega na tym, iż porównywać ze sobą można materiały w konfiguracji "każdy z każdym" - zatem np. zdjęcia z filmami, a filmy z plikami audio. Na końcu prezentowany jest wynik głosowania internautów.

To nie koniec zmian w portalu. W planach WP.pl jest wprowadzenie takich usprawnień, jak możliwości odtwarzania filmów w jakości HQ, czy opcja wyboru klatki startowej filmu, która prezentowana będzie na liście materiałów wideo.

Studio.wp.pl, oprócz zamieszczania w serwisie zdjęć, filmów, plików audio, daje również możliwość tworzenia albumów, a także opiniowania, oceniania i komentowania opublikowanych w nim materiałów. Z serwisu korzystać można przez WWW albo za pośrednictwem telefonu komórkowego (przeglądanie, odtwarzanie, dodawanie plików).

Tagi: serwis, materiały, sieci, polski, telefon, portal, strona, projekt, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz