Notowania

polska
04.01.2010 08:18

Nasza-klasa podsumowała trzeci rok

W 2009 r. nasza-klasa.pl obchodziła swoje trzecie urodziny. Wśród nowości, jakie w minionych 12 miesiącach mogli zauważyć użytkownicy największego polskiego serwisu społecznościowego wymienić należy przede wszystkim platformę mikroblogową Śledzik.

Podziel się
Dodaj komentarz

W 2009 r. nasza-klasa.pl obchodziła swoje trzecie urodziny. Wśród nowości, jakie w minionych 12 miesiącach mogli zauważyć użytkownicy największego polskiego serwisu społecznościowego wymienić należy przede wszystkim platformę mikroblogową Śledzik.

- Spośród produktów wprowadzonych przez NK w 2009 zdecydowanie najważniejszy był Śledzik - mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK. - Nasza platforma mikroblogowa po nieco ponad miesiąc od premiery osiągnęła poziom miliona wpisów tygodniowo. Niemal z miejsca Śledzik stał się największym serwisem mikroblogowym w Polsce, z którego korzystają znani piosenkarze, aktorzy i muzycy. Kolejnym ważnym produktem jest komunikator NKtalk, który już działa w wersji testowej - dodaje.

Rok 2009 to również starania o zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników, którzy miesięcznie w liczbie 13,5 mln logują się do serwisu. W tym celu prezes NK podpisał specjalne porozumienie pod egidą Komisji Europejskiej, wprowadzono Filtr Rodzinny i specjalną zakładkę dedykowaną temu zagadnieniu.

W 2009 roku NK otrzymała nagrodę Impactor, w kategorii "Najbardziej podziwiane medium roku". Ponadto wrześniowy raport ComScorewykazał, że portal nasza-klasa.pl posiada najwyższy z notowanych współczynnik zaangażowania konsumentów. Wynosi on 34,4 proc. Oznacza to, że pod tym względem NK jest najlepsza nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Obecnie nad serwisem pracuje ponad 170 osób działających we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

- Będziemy sukcesywnie skupiać się na dynamicznym rozwoju produktowym. Dlatego ciągle poszukujemy i zatrudniamy najlepszych programistów, architektów aplikacji i specjalistów z najróżniejszych dziedzin IT. Obecnie rozszerzyliśmy krąg poszukiwań na kraje Europy Środkowo-Wschodniej - mówi Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu ds Marketingu i PR, na temat przyszłości firmy. Jakich nowinek mogą spodziewać się użytkownicy? - Przyszły rok to kolejne premiery. Na pewno w 2010 roku odbędzie się premiera nowego komunikatora – NKtalk i kilku produktów mobilnych. Ponadto częściowo udostępnimy API, dodamy nowe widgety, czeka nas budowa platformy aplikacji, konsekwentny rozwój Śledzika i oczywiście portalu. Obecnie analizujemy również inne kierunki, takie jak gry-online, wideo czy szeroko rozumiane kwestie lokalizacyjne. - wymienia Kaznowski.

Źródło: Nasza-klasa sp. z o.o.

Tagi: polska, serwis, polski, premier, budowa, warszawa, raport, prezes, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz