Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory
23.04.2010 10:03

Nasza-Klasa wyborcza. Pomoże w kampanii

Jednak informacja o zbieraniu podpisów na listach poparcia okazała się nieporozumieniem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jednak informacja o zbieraniu podpisów na listach poparcia okazała się nieporozumieniem.

Wczoraj Nasza-Klasa.pl podała informację, która wprawiła redakcję Interaktywnie.com w zdumienie i konsternację:

Wszyscy zainteresowani pretendenci do fotela prezydenckiego mogą za pośrednictwem największego polskiego serwisu społecznościowego zbierać podpisy umożliwiające im rejestrację swojej kandydatury.

Czyżby zmieniły się zasady zgłaszania kandydatów do wyścigu prezydenckiego? Do tej pory na liście poparcia bezwarunkowo wymagany był własnoręczny podpis popierającego. Inaczej nie był uwzględniany. Sprawdziliśmy w Państwowej Komisji Wyborczej, czy tym razem będzie inaczej. Ale nie. W PKW dowiedzieliśmy się, że nadal na listach poparcia trzeba podać swoje nazwisko, adres, PESEL i własnoręczny podpis. Nawet cyfrowy nie będzie uwzględniany.

Nieporozumienie postanowiliśmy wyjaśnić u źródła, czyli w Naszej-Klasie.

Oczywiście, nie będziemy zbierać podpisów, ale kandydaci w wyborach będą mogli się promować i prezentować swoje programy, tak aby przekonać wyborców do podpisania listy poparcia w tradycyjny sposób - tłumaczy Interaktywnie.com Joanna Gajewska z Naszej-Klasy.

Portal - jak zapewnia Gajewska - jest w kontakcie z potencjalnymi kandydatami i już rozpoczął weryfikowanie istniejących kont. Te fikcyjne, zakładane przez osoby podszywające się pod polityków osoby zostaną usunięte.

Na co mogą liczyć kandydaci w prezydenckim wyścigu, którzy zdecydują się wykorzystać podczas kampanii narzędzia społecznościowe?

Ich profile będą promowane na stronie głównej portalu, kandydaci będą też mogli wykorzystywać wszystkie narzędzia, jakie daje im Nasza-Klasa, by dotrzeć do potencjalnych wyborców i zaprezentować im swój program - wyjaśnia Gajewska.

Oczywiście, jak zastrzega Nasza-Klasa, żaden ze sztabów wyborczych nie może liczyć na udostępnienie danych użytkowników serwisu. Również polityków będą obowiązywać też zasady i regulamin, którzych przestrzegać muszą pozostali naszoklasowicze. Za spam i łamanie regulaminu, konta kandydatów będą usuwane.

Tagi: wybory, serwis, polski, strona, kampania, portal, komisja, program, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz