Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
08.09.2009 12:05

NetArt wchodzi na rynek wtórny domen

Od 8 września klienci serwisu nazwa.pl mogą sprzedawać oraz kupować domeny w ramach nowej usługi ,,Giełda Domen". Firma obsługuje ponad 500 tys. domen, które teraz mogą zostać wystawione na sprzedaż przez jej klientów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Od 8 września klienci serwisu nazwa.pl mogą sprzedawać oraz kupować domeny w ramach nowej usługi „Giełda Domen”. Firma obsługuje ponad 500 tys. domen, które teraz mogą zostać wystawione na sprzedaż przez jej klientów.

Firma NetArt, właściciel serwisu nazwa.pl, obsługuje ok. 30% domen zarejestrowanych przez Polaków. Od dzisiaj w ramach usługi „Giełda Domen”, klienci firmy będą mogli wystawiać na sprzedaż lub zgłaszać chęć kupna domen utrzymywanych w nazwa.pl.

NetArt gwarantuje bezpieczeństwo zmiany abonenta domeny na poziomie technologicznym, prawnym i finansowym. Firma na potrzeby nowej usługi usprawniła proces zmiany abonenta usługi (tzw. cesji domeny), zachowując przy tym jej zgodność z prawem, a także gwarantując bezpieczeństwo.

Uruchomienie nowej usługi przez serwis nazwa.pl komentuje Daniel Kotyras, dyrektor ds. marketingu i PR w NetArt: - Wejście nazwa.pl na rynek wtórny domen jest kolejnym krokiem, który ma na celu poszerzenie koszyka usług dostępnych dla naszych klientów. Jest też odpowiedzią na potrzeby rynku, który w Polsce dopiero się kształtuje. Mamy świadomość, że wdrożenie przez NetArt platformy pozwalającej na obrót domenami na rynku wtórym jest przełomowym krokiem. Przede wszystkim wprowadza standardy zachowań uczestników rynku, które są zgodne z polskim prawem (dzięki czemu nie ma możliwości podważania skuteczności zawieranych umów). Giełda Domen dostępna w serwisie nazwa.pl jest też pierwszą masową usługą, zarówno dzięki liczbie klientów, którzy mogą wystawić swoje domeny (NetArt obsługuje ich ponad 500 tys.), jak również dzięki ogromnej liczbie klientów końcowych poszukujących domen w nazwa.pl.

Wartość domen jako inwestycji potwierdza m.in. fakt, iż w 2008r. suma (jawnych) transakcji stu najdroższych domen .pl wyniosła ok. 1,5 mln złotych. Przykładem może być domena urlopy.pl, która osiągnęła cenę 400 tys. zł. W poprzednich latach media donosiły o głośnych zakupach domen takich jak: orange.pl (ok. 500 tys. zł), plus.pl (ok. 250 tys. zł), czy n.pl (ok. 150 tys. zł).

Źródło: NetArt

Tagi: polska, giełda, rynek, media, serwis, sprzedaż, bezpieczeństwo, prawo, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz