Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Netbook z Linuxem coraz bliżej

0
Podziel się:

Netbook oparty o linuxowy system Moblin będzie najprawdopodobniej zaprezentowany w tym tygodniu.

bEJXAeet

Netbook oparty o linuxowy system Moblin będzie najprawdopodobniej zaprezentowany w tym tygodniu.

Jak zapowiada Jim Zemlin z Linux Foundation pierwsze netbooki z Linuksem dedykowanym dla urządzeń mobilnych będą przedstawione w najbliższych dniach: - W tym tygodniu pokaże się kilka bardzo obiecujących nowych netbooków. Wyglądają bardzo dobrze i mają rozsądną cenę.

Pomimo, że w początkowej fazie popularności netbooków Linux był często instalowanym systemem, obecnie to Windows zajmuje coraz większą część rynku. Moblin ma w założeniu odwrócić ten trend

bEJXAeev

Zwolennicy otwartego oprogramowania mają powody by wierzyć w zapewnienia o większej popularyzacji Linuxa na urządzeniach przenośnych. Jak mówi Dirk Hohndel, chief technology officer z Intel's Open Source Technology Center: - Kiedy rozmawiam z producentami netbooków, docierają do mnie głosy, że Microsoft nie zamierza powtarzać agresywnej polityki cenowej, jak miało to miejsca w przypadku Windowsa XP. Chcą znacznie zwiększyć cenę netbooków z Windowsem 7. Spodziewa się on także podziału rynku na tańsze netbooki z preinstalowanym Linuksem oraz droższe, na których działać będzie Windows 7.

Nowym pomysłem na linuxowego netbooka jest zaproponowanie czegoś odmiennego od rozwiązań znanych z Windowsa. - Musimy przestać udawać, że Moblin będzie zamiennikiem Windowsa i zrobić z niego coś lepszego – mówi Bob Sutor z Open Source Group IBM.

W podobnym tonie wypowiada się Hohndel: - Naszym celem nie jest zrobienie z Moblina typowego PC do wielu użyć. Koncentrujemy się raczej na młodych ludziach, którzy potrzebują drugi komputer, który można zabrać do Starbucksa i na którym można sprawdzić Twittera.

Jak na razie największym problemem z Linuxem na netbookach był niezbyt przyjazny i nie do końca dopracowany interfejs. Z tego powodu programiści tworzący Moblina będą się wsłuchiwać w głos designerów.

bEJXAeeB

Acer już zapowiedział instalowanie Moblina na swoich produktach, deklaracja Della spodziewana jest w tym tygodniu.

Źródło: goodgearguide.com.au

bEJXAeeW
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)