Notowania

branży
16.10.2009 14:58

Niemcy rejestrują superkrótkie domeny

DENIC, operator niemieckiej domeny krajowej .DE ogłosił, że otwiera rejestracje niemal wszystkich superkrótkich domen.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sąd zmusił DENIC, operatora niemieckiej domeny krajowej .DE do tego, aby ten zarejestrował adres vw.de. Po tym fakcie DENIC ogłosił, że otwiera rejestracje niemal wszystkich superkrótkich domen.

DENIC, organizacja odpowiedzialna za niemiecki rejestr .DE, umożliwi rejestrację nowych nazw w domenie narodowej. Każdy, kto chciałby zarejestrować takie adresy, będzie miał ku temu możliwość od 23 października od godziny 9. Rejestracja odbędzie się zgodnie z zasadą, kto pierwszy ten lepszy.

Sprawa dotyczy przede wszystkim jedno- i dwuznakowych domen .DE, a także kombinacji cyfr i liter, które odzwierciedlają niemieckie tablice rejestracyjne. Oprócz standardowych znaków łacińskich, dopuszczone zostaną również znaki diakrytyczne używane w języku niemieckim. Nadal jednak obowiązywać będą ograniczenia odnośnie stosowania myślników (nazwa domeny nie może zaczynać się ani kończyć dywizem, myślnik nie jest również dozwolony na trzeciej i czwartej pozycji w adresie), a długość domeny nie będzie mogła przekroczyć 63 znaków (66 razem z końcówką .de).

DENIC zdecydował się ponadto na odblokowanie adresów tożsamych z nowymi domenami funkcjonalnymi najwyższego poziomu wprowadzonymi w ostatnich latach. Dotychczas URL-e w rodzaju travel.de czy museum.de były zabronione.

Limit wolnych domen .DE w Niemczech został już praktycznie wyczerpany. Dlatego DENIC, chcąc być może ożywić ruch w branży przed wprowadzeniem nowych gTLD typu .Berlin, postanowił uwolnić swoje domeny. Sam operator przyznaje, że decyzje o zlikwidowaniu ograniczeń podjął po przeprowadzeniu rozmów z niemieckimi registrarami i pomyślnych testach, które rozstrzygnęły najważniejsze kwestie techniczne.

Źródło: DENIC

Tagi: branży, niemcy, sąd, test, ruch, lato, używane, operator, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz