Notowania

media
12.03.2009 00:10

Nieoficjalna wersja beta.onet.tv

Do sieci wyciekła informacja o nieoficjalnej wersji beta serwisu Onet.tv.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Platforma beta.onet.tv jak dotąd nie była oficjalnie komunikowana przez Onet, a wieść o jego uruchomieniu wypłynęła w niekontrolowany sposób z portalu. *

Zmiany w stosunku do poprzedniej, uruchomionej w czerwcu 2007 r. wersji są dość znaczące. Przede wszystkim zrezygnowano z odtwarzania filmów za pomocą Microsoft Media Player, na rzecz Flash Player. Dzięki temu przekaz multimedialny z pewnością dotrze do szerszej grupy odbiorców.

Beta.onet.tv jest prosta i przejrzysta. Bardzo ciekawie wygląda również nowy, flashowy odtwarzacz, którego rozmiary zdecydowanie się powiększyły. Podobnie jak w wp.tv spełnia on rolę nie tylko narzędzia do odgrywania filmu, ale także do nawigacji między multimedialną treścią.

Nowy, flashowy odtwarzacz w ciekawy sposób prezentuje polecane treści. Mocno wyeksponowano również tagi.

Lista filmów prezentowana jest w ciekawy i nowoczesny sposób a wielkość wideo wykracza poza przyjęty w polskich serwisach standard (filmy dostępne są w rozmiarze 637x357 pikseli, a przycisk HD sugeruje, że pojawią się także w wyższej rozdzielczości).

W serwisie znajdziemy również takie smaczki jak przełącznik "zapal światło" pozwalający na zmianę kolorystyki serwisu z ciemnej na jasną.

Dolny pasek pozwala na przeglądanie dużej ilości materiałów w nowoczesny sposób.

Oprócz zewnętrznych dostawców treści, takich jak TVN Lingua, n-sport, Fashion TV, Podróże TV, Kuchnia TV, TVN 24 w serwisie znajdziemy także ekskluzywne materiały realizowane przez Onet.tv. W serwisie poza wideo dostępnym na żądanie znalazły się również kanały live, a w nich France24, Russia Today, Euronews, Deutsche Welle, Al-Dżazira. Niestety do oglądania tych treści nadal potrzebny jest Media Player.

12 głównych kanałów.

Nowa wersja Onet.tv, w przeciwieństwie do wideo.gazeta.pl nie pozwala na embedowanie filmów w zewnętrznych serwisach.

Mimo, że w wersji beta nie wszystko jeszcze działa zmiany oceniamy zdecydowanie na plus. Serwis wyróżnia się pozytywnie na tle wp.tv, Interia.tv, wideo.Gazeta.pl czy itvp.pl.

Tagi: media, microsoft, tvn, nowy, serwis, zmiany, nowa, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz