Notowania

Nokia i Microsoft atakują pozycję BlackBerry

Communicator Mobile ma przełamać dominację Research in Motion w bezprzewodowych usługach dla firm.

Podziel się
Dodaj komentarz

Communicator Mobile ma przełamać dominację Research in Motion w bezprzewodowych usługach dla firm.

Jeszcze w tym roku zawiązany w sierpniu 2009 sojusz informatycznego giganta z Redmond i fińskiego potentata telekomunikacyjnego z Espoo ma przynieść efekty w postaci urządzeń Nokii z obsługujących programy z pakietu Microsoft Office. Póki co - jak podaje Reuters - obie firmy razem chcą powalczyć o biznesową klientelę, do tej pory wybierającą rozwiązania spod znaku Research in Motion, czyli BlackBerry.

Zaprezentowane dziś oprogramowanie Communicator Mobile pokazuje aktualną dostępność znajomych i pozwala na szybki kontakt za pomocą komunikatora, poczty elektronicznej, SMS lub po prostu na połączenie telefoniczne. Posiadacze Nokii E52 i E72 już mogą pobrać oprogramowanie z Nokia Ovi Store.

Otwartą kwestią pozostaje pytanie, czy Communicator Mobile faktycznie ma szanse na podkopanie pozycji BlackBerry. Według danych opublikowanych kilka dni temu przez IDC, nic na to nie wskazuje. Pozycja RIM rośnie - producent zajmuje już czwarte miejsce na świecie pod względem sprzedaży, a dodatkowym atutem będzie zapewne nowy system operacyjny BlackBerry 6.

Tagi: system, pomoc, microsoft, rok, program, sprzedaży, nokia, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz