Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Beata Ratuszniak
|

Nowa NK.pl. Serwis walczy o użytkowników

0
Podziel się:

Zmiana domeny, nowy regulamin i logo oraz społecznościowe funkcje. Nasza-Klasa.pl przeszła gruntowne zmiany.

Nowa NK.pl. Serwis walczy o użytkowników
bECGkJBx

Zmiana domeny, nowy regulamin i logo oraz społecznościowe funkcje. Nasza-Klasa.pl przeszła gruntowne zmiany.

Obecnie NK.pl to już nie tylko serwis do utrzymywania kontaktów ze znajomymi ze szkolnej ławki, a platforma społecznościowa, która być może zaostrzy konkurencję na polskim rynku. Serwis zyskał nowe logo, jednak najważniejszą zmianą jest nowa domena - NK.pl - która staje się domyślnym adresem serwisu. Ponadto w portalu pojawią się nowe funkcje: gry społecznościowe i grupy. Nasza Klasa rozszerzy również aplikacje mobilne.

Użytkownicy oczywiście są przyzwyczajeni do nasza-klasa.pl i cały czas będą mogli wejść do portalu wpisując ten adres. Od dłuższego czasu można było jednak korzystać również z domeny NK.pl. Ten adres jest znacznie wygodniejszy i liczba jego Użytkowników rosła w bardzo szybkim tempie - mówi Jan Samołyk, specjalista ds. PR NK.pl.

bECGkJBz

Prowadzenie grup będzie bezpłatne. To stworzy również nowe możliwości dla reklamodawców, którzy nie będą musieli płacić za założenie komercyjnej grupy. Ponadto dotychczasowe konta fikcyjne czy oficjalne będzie można zmienić w grupę bez utraty znajomych i obserwujących, jak i z zachowaniem opublikowanych tekstów.

W ramach grup udostępnimy narzędzia dla reklamodawców, na przykład statystyki czy możliwość dodatkowego wsparcia promocyjnego. Wykorzystanie tych narzędzi będzie jednak dobrowolne. Grupy będą oferować znacznie więcej funkcjonalności, zakładamy zatem, że proces migracji będzie miał charakter naturalny i z czasem liczba kont fikcyjnych zmniejszy się samoistnie. - dodaje Samołyk. - Obecnie 6 procent spośród 14 milionów aktywnych kont na NK stanowią konta fikcyjne.

Wraz z wprowadzeniem do serwisu gier, NK planuje uruchomienie kolejnych mikropłatności. Opłaty pozwolą między innymi szybciej osiągać kolejne poziomy w grach.

To rozwiązanie szeroko praktykowane na świecie. Gry to z punktu widzenia biznesowego kolejne narzędzie rozwijania naszej wirtualnej waluty. Dzięki niej będziemy mogli zaproponować użytkownikom znacznie bardziej konkurencyjne ceny niż średnia rynkowa.

bECGkJBF

Obecnie nowości, w tym zapowiedziane gry, są w fazie testów. W najbliższy czwartek zobaczą je wybrani użytkownicy, a w lipcu zostaną udostępnione wszystkim. Z kolei grupy mają zastąpić konta fikcyjne i umożliwiać tworzenie wewnętrznych społeczności. Poza nowościami produktowymi, NK zmienia regulamin. Każdy użytkownik od dziś po zalogowaniu musi zatwierdzić nowe reguły.

Nasza Klasa jest obecnie najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce. Miesięcznie notuje 11,8 miliona Real Users (dane Megapanel PBI/Gemius, marzec 2010). Warto też wspomnieć, że serwis w 2009 roku zanotował przychody na poziomie prawie 63 milionów złotych. Zysk wyniósł około 18 milionów, co stawia NK na podium wśród zarobków polskich społeczności.

bECGkJCa
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)