Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serwis
08.03.2010 15:25

Nowa odsłona Wykop.pl

Serwis wykop.pl został gruntownie przebudowany. Nowa wersja ruszyła w nocy z 6 na 7 marca. Zmieniony został layout i architektura portalu. Pojawiły się również nowe funkcje.

Podziel się
Dodaj komentarz

Serwis wykop.pl został gruntownie przebudowany. Nowa wersja ruszyła w nocy z 6 na 7 marca. Zmieniony został layout i architektura portalu. Pojawiły się również nowe funkcje.

Wykop.pl od momentu powstania przeszedł kilka zmian. Nigdy jednak nie były to zmiany tak gruntowne. Do najważniejszych należy nowy layout i funkcjonalności serwisu. Nowością są grupy tematyczne w domenie wykopu: każdy z użytkowników może utworzyć swoją własną, odrębną grupę agregującą znaleziska na konkretny temat. Grupy posiadają swoje subdomeny w domenie Wykop.pl. Ponadto wprowadzona została możliwość komunikacji między użytkownikami.

Zmianie wizualnej i funkcjonalnej towarzyszy generalna przebudowa serwisu. Jak informuje Maciej Kiner, starszy programista Wykop.pl, portal ma nową architekturę, dane zostały przeniesione na bezpieczniejsze i bardziej pojemne serwery, a sam kod serwisu został napisany praktycznie od nowa.

Zdaniem Michała Białka, dyrektora operacyjnego Wykop.pl, zmiany w serwisie są naturalną konsekwencją jego rozwoju i społeczności, do której jest kierowany.

- Zaryzykowałbym stwierdzenie, że niejednokrotnie większą wartością są dyskusje nad znaleziskiem (np. rozbudowujące temat o dodatkowe szczegóły) niż samo znalezisko – komentuje Białek.

Z nowych funkcjonalnosci na szczególną uwagę zasługują: grupy i komunikacja. Grupy mają na celu podział społeczności wykopowiczów na mniejsze, skupione wokół danego tematu nisze. Każda z nich stanowić ma jakby osobną instancję serwisu, która posiada własne wykopalisko, stronę główną i inne reguły działania wprowadzone przez twórcę danej grupy. Komunikacja natomiast, bazuje na coraz bardziej popularnym mikrobloggingu.

Poniżej filmik przedstawiający nowe funkcje serwisu:

Tagi: serwis, strona, portal, dane, dyrektor, grupa, architektura, jego, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz