Notowania

Przejdź na
google
03.02.2009 18:10

Nowa wersja Google Earth

Chcesz zwiedzić Marsa, wybrać się na wycieczkę po dnie oceanu lub cofnąć się w czasie? Z Google Earth w wersji 5.0 to nic trudnego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Chcesz zwiedzić Marsa, wybrać się na wycieczkę po dnie oceanu lub cofnąć się w czasie? Z Google Earth w wersji 5.0 to nic trudnego.

Szef Google Earth i Google Maps, John Hanke zaprezentował wczoraj oficjalnie najnowszą wersję aplikacji pozwalającej na oglądanie Ziemi w 3D przez ekran komputera. Główne zmiany, a raczej nowości to możliwość eksploracji podwodnego świata i Czerwonej Planety, cofanie się w czasie oraz nagrywanie tras wycieczek.

Google Earth co prawda udostępniało już wcześniej możliwość zobaczenia wód oceanów na mapie świata, były to jednak jedynie wielkie niebieskie plamy. Od wczoraj możemy zejść pod powierzchnię wody, odkrywając fascynujący podwodny świat, przeglądając zbiory filmów i obrazów, dane na temat ekspedycji naukowych i wiele innych równie ciekawych materiałów.

Zejście pod wodę to jednak dopiero początek nowości - kolejnym przystankiem jest Mars! Podróże kosmiczne nie są już dla ludzkości wielką barierą, mimo to ciężko przeciętnemu internaucie wsiąść na pokład wahadłowca i wyruszyć w podróż po galaktyce. Z pomocą Google Earth eksploracja Marsa w widoku 3D sprowadza się do kilku kliknięć myszki.

Zespół Google Earth nie skupia się jedynie na odkrywaniu nowych miejsc, ale dał też możliwość zobaczenia tego, co miało miejsce w przeszłości. Dzięki opcji przesuwania czasu, wybrane miejsca możemy oglądać w stanie sprzed kilku lat lub nawet dekad.

Na koniec niespodzianka dla pasjonatów podróży i dzielenia się swoimi przeżyciami z innymi. W łatwy sposób możemy teraz nagrywać trasę wędrówki w Google Earth dodatkowo wzbogacając ją o własny komentarz głosowy.

Poniżej prezentacja możliwości Google Earth 5.0

źródło: Official Google Blog

Tagi: google, szef, zespół, nowości, podróż, ekran, nagrywanie, niebieskie, wersja, nowa, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz