Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy Firefox 5. Co piąty dodatek nie zadziała

0
Podziel się:

Mozilla wypuszcza stabilną wersję przeglądarki na Windows, Mac, Linux oraz mobilny Android. Problemem będą rozszerzenia dedykowane dla poprzednich wersji Firefoxa.

Jak zapewniają producenci, nowa wersja przeglądarki zawiera ponad tysiąc usprawnień i udoskonaleń wydajności. Jedną z nich jest wspomniana Do Not Track, która po raz pierwszy ukaże się na smartfonach. Funkcja pozwala użytkownikom zrezygnować ze śledzenia ich poczynań w sieci w celu lepszego dopasowania reklam. Własną batalię przeciwko Nie Śledź prowadził swego czasu gigant Google.

Firefox 5bazuje głównie na technologiach zainstalowanych już w poprzedniej wersji. Mozilla poprawiła i dodała również obsługę nowych standardów, jak HTML5, XHR czy MathML. Sporym plusem wydaje się być wsparcie dla animacji CSS.

Oprócz tego, nowy Firefox ułatwi prace deweloperom dzięki bazie dodatków usprawniających programowanie w HTML, JavaScript czy CSS. Jak podkreśla Mozilla, od teraz tworzenie własnych aplikacji, a następnie instalacja i testowanie nie wymaga restartu przeglądarki. Ze statystyk firmy wynika, że blisko 85 procent użytkowników starszej wersji Firefoxa pobierało tworzone aplikacje.

Tradycyjnie razem z aktualizacją przeglądarki, pod znakiem zapytania stoi kompatybilność dodatków. Choć Mozilla zapewnia, że dołożyła wszelkich starań, niektóre aplikacje nie działają. W rzeczywistości zależy to jedynie od twórców dodatków. Informacji o kompatybilności należy poszukiwać w opisie poszczególnych rozszerzeń.

Jak czytamy na stronach Firefoxa, ponad 80 procent wtyczek dedykowanych dla starszej czwórki, działa również w nowej wersji przeglądarki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)