Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
29.03.2010 12:03

Nowy gracz na rynku social media pozyskał inwestora

BenchMark Capital inwestuje w nowy projekt byłych pracowników Facebooka. Serwis społecznościowy Quora chce stać się internetowym "centrum mądrości ludowej".

Podziel się
Dodaj komentarz

BenchMark Capital inwestuje w nowy projekt byłych pracowników Facebooka. Serwis społecznościowy Quora chce stać się internetowym "centrum mądrości ludowej".

Quora to startup założony przez byłych pracowników Facebooka. Wersja beta serwisu zastała uruchomiona na początku stycznia. Według jego twórców, serwis ma być potężną bazą danych, ciągle rozwijającym się zbiorem pytań i odpowiedzi użytkowników portalu. Weryfikację jakości informacji ma zapewnić ranking użytkowników i odpowiedzi. Te najlepsze mają wyświetlać się na pierwszym miejscu. Dodatkowo wgląd do danych personalnych użytkowników ma informować, czy są oni ekspertami w danej dziedzinie.

Quora nie będzie pierwszym tego typu serwisem. Tylko w polskim Internecie funkcjonuje już kilka portali opartych na podobnym schemacie. Jednak, jak twierdzą jego twórcy, serwis wyróżniać ma międzynarodowy charakter, ogromna baza użytkowników, w tym ekspertów i celebrytów. Zdaniem pomysłodawców, 90% cennych informacji, którymi ludzie powinni się podzielić, nie przeniknęło jeszcze do sieci. Zebranie opinii i wiedzy użytkowników w jednym miejscu w Internecie jest główną ideą twórców Quory.

Zarówno Quora, jak i BenchMark, nie chcą udzielać na razie informacji o konkretnej kwocie inwestycji. Jednak według nieoficjalnych informacji TechCrunch, pierwsze dofinansowanie miałoby wynieść 11 mln dolarów, a wartość firmy wyceniana jest już na 86 mln dolarów.

Źródło: TechCrunch

Tagi: internet, rynek, serwis, media, polski, opinia, projekt, portal, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz