Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
urządzenia
13.11.2009 14:35

Nowy translator, czyli: Patrz, jak do ciebie mówię!

- Widzę, co do mnie mówisz- tak być może już niedługo będzie mógł powiedzieć każdy turysta, który do porozumienia się ze swoim obcojęzycznym znajomym będzie potrzebował tylko... okularów. NEC, japoński producent komputerów, zaprezentował nowy wynalazek - okulary funkcjonujące także jako tłumacz.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tele Scouter, bo tak nazywa się wynalazek, ma umożliwić rozmowę ludziom, którzy nie znają żadnego wspólnego języka. Przydatne urządzenie łączy w sobie oprawki do okularów z minikomputerem i monitorem, wszystko po to, aby można było jak najszybciej się porozumieć.

Mechanizm translatora jest prosty. Zdanie, które wypowiada jeden z rozmówców, jest nagrywane, a następnie przesyłane do serwera. Tam zostaje przeanalizowane, przetłumaczone, po czym serwer przesyła formę tekstową wypowiedzi do "Tele Scoutera" rozmówcy. Ten na monitorze może przeczytać gotowe tłumaczenie w swoim własnym języku. Póki co urządzenie jest w stadium eksperymentalnym, ale jak twierdzi NEC - przełamanie barier językowych jest coraz bliższe.

Na razie cena urządzenia może odstraszać potencjalnych kupców - Tele Scouter ma bowiem kosztować ok. 83 tysiące amerykańskich dolarów. Z czasem wydaje się jednak, że cena będzie stopniowo opadać wraz z rozpowszechnieniem się tego typu translatora.

Źródło: PAP

Tagi: urządzenia, cena, rozmowa, coraz, ludzie, papa, serwer, nec, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz