Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek
04.06.2009 18:10

o2.pl wprowadza geolokalizację

Grupa o2.pl wprowadza na polski rynek własną usługę telematyczną o nazwie GEO2.pl, umożliwiającą monitoring aktywności pojazdów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa o2.pl wprowadza na polski rynek własną usługę telematyczną o nazwie GEO2.pl, umożliwiającą monitoring aktywności pojazdów.

GEO2.pl to geolokalizacja internetowa, która umożliwia śledzenie obiektów w czasie rzeczywistym na cyfrowych mapach w portalu www.geo2.pl. Obok bieżącej obserwacji pojazdów na mapie, użytkownicy mogą także przeglądać w archiwum zapis wcześniej pokonanych tras, w tym odczytać, w jakim miejscu w zadanym czasie znajdował się monitorowany obiekt i z jaką prędkością się poruszał.

Usługa GEO2.pl kierowana jest do dwóch grup odbiorców. Pierwsza to właściciele pojazdów, którzy chcieliby dodatkowo zabezpieczyć swoje auto przed kradzieżą i uzyskać dzięki temu zniżkę składki AC u swojego ubezpieczyciela. Druga grupa to właściciele firm, dla których GEO2 może zwiększyć efektywność pracy pracowników wykorzystujących służbowe samochody.

Urządzenie przydatne będzie także dla rodziców, chcących mieć kontrolę nad wykorzystaniem samochodu przez ich dzieci. Możliwość zweryfikowania prędkości, z jaką poruszał się pojazd, ograniczy brawurę młodych kierowców na polskich drogach.

W planach jest uruchomienie ogólnopolskiej sieci punktów dealerskich oraz współpraca z warsztatami samochodowymi.

Urządzenia GEO2 nie wymagają montażu zewnętrznych anten GPS i GSM. Instalacja geolokalizatora w pojeździe sprowadza się do podłączenia go do gniazda zapalniczki lub bezpośrednio do instalacji elektrycznej. Obsługa systemu odbywa się poprzez przeglądarkę internetową z dowolnego komputera podłączonego do internetu, nie jest wymagana instalacja dodatkowych aplikacji.

Źródło: o2.pl

Tagi: rynek, pracy, samochody, firm, auto, sieci, urządzenia, polski, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz